Zahraničí

Denisa se loučila s tatínkem, na pohřbu ji čekal šok. V rakvi ležel cizí člověk

Paní Denisa ze Slovenska se tento týden loučila se svým tatínkem. Jako by ale nestačila bolest z odchodu milovaného člověka, čekala ji na pohřbu další tvrdá rána. Když se totiž podívala do rakve, zjistila, že v ní leží úplně cizí člověk. Pohřební služba se ji snažila přesvědčit, že nebožtík je skutečně jejím otcem. Nakonec ale musela přiznat pochybení.

Svého nejbližšího příbuzného Denisa pohřbívala ve středu na novozámeckém hřbitově na jihu Slovenska. Tam už měl v rakvi čekat její tatínek, na kterého se chtěla naposledy podívat. Když ale žena viděla, kdo v rakvi leží, zděsila se. Nebožtíka totiž vůbec neznala.

"Byl to úplně cizí člověk. Ani jsem nevěděla, kdo to je. Toho mi chtěli pohřbít," svěřila se uplakaná Denisa televizi Markíza, která o případu informovala.

Související obsah

​Zaměstnanci pohřební služby se ženu snažili přesvědčit, že tělo zesnulého patří jejímu otci. "Já jsem byla přesvědčená, že to není můj tatínek, protože zemřel, když jsem byla s ním. Poznám svého tatínka," řekla Denisa.

Nenechala se odbýt a nakonec tak pohřební služba přiznala chybu a těla vyměnila. K záměně nebožtíků podle ní došlo v důsledku časové tísně. "Když se ukládali do rakví, tak se zaměnila rakev. Tím pádem nastala tato situace, že se na katafalk vyložilo druhé tělo. Do tří minut to bylo vyměněné," vysvětlil majitel pohřební služby Tomáš Czuczor.

Denisu děsí představa, že kdyby na chybu nepřišla, mohli do hrobu jejího otce uložit úplně cizího člověka. "A pak by přišli a řekli mi, že je třeba ho vykopat? Je to snad řepa nebo co, že vyberu, zasadím?" nechápe žena. Pohřební služba ale tento scénář vylučuje. "Pokaždé se otevírá rakev, takže se nemůže stát, že se pohřbí někdo jiný," ubezpečil Czuczor.

Související obsah

​Předseda slovenské Asociace pohřebních a kremačních služeb Ladislav Stříž uvedl, že existuje několik způsobů, které mají záměně zabránit. "Zesnulí jsou označení, identifikovaní nejen štítkem na nohách, ale na ty nohy se to i píše. Máme tedy dostatek možností na identifikaci zesnulého, aby se nezaměnil," prozradil.

I přes různá opatření ale k těmto situacím občas dochází. Před několika lety vyměnila pohřební služba nebožtíka rodině z Ratíškovic na Hodonínsku. Na omyl se tehdy přišlo až druhý den a rakev se tak musela opět vykopat.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz