Domácí

Školní jídelny plní senioři. Nutí je k tomu drahota

S rostoucími cenami potravin se objevuje i nový fenomén. Důchodci mají velký zájem o obědy ze školních jídelen. Jejich ceny většinou nepřevyšují 100 korun. V některých jídelnách dokonce registrují takový zájem, že už museli přestat přijímat nové strávníky.

V 11 hodin do jídelny Základní školy Heyrovského v Olomouci přišli první strávníci. Ještě než v poledne dorazí žáci a učitelé, přicházejí s jídlonosičem v ruce senioři. Najíst se můžou i u stolu. "To se vyplatí. Ještě při té drahotě, co teď je," uvedl jeden z důchodců.

"Když jsem vařila doma, tak jsem to tři dny jedla. Tady je to pestré," vysvětlila další seniorka. I přesto, že obědy v této jídelně zdražily od 1. září o 17 korun, zájem je velký. Kapacita kuchyně přestala stačit. "Máme i pořadník na cizí strávníky. Jakmile se nám uvolní místo, voláme," řekla vedoucí školní jídelny ZŠ Heyrovského Olomouc Eva Franková.

Související obsah

Nápor zájemců o jídlo mají i v základní škole v Ostravě. Ještě před měsícem si pro obědy do jídelny Základní školy Generála Janka chodilo 30 seniorů a matek s dětmi, teď je jich už 70. "Jsme nejlevnější jak v porovnání s ostatními školami, tak s restauracemi," sdělila vedoucí školní jídelny Zuzana Boháčová.

Zdražení na téměř 100 korun za oběd neodradilo zájemce v olomouckém gymnáziu v Hejčíně. "Oproti restauracím je to ještě pořád levnější. V tom jídle je polévka, hlavní jídlo a salát," popsal vedoucí jídelny Petr Pospíšil. Vedení gymnázia kvůli rostoucím cenám nafty ale zvažuje, že skončí s rozvážením obědů. Stravování v jídelně zůstane.

ls, Jiří Loučka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz