Krimi

Policie navrhla obžalovat muže z Prahy. Měl vyrábět výbušné směsi

Policie navrhla obžalovat muže z Prahy. Měl vyrábět výbušné směsi
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) navrhli obžalovat muže z pražských Letňan. Dotyčný měl vyrábět výbušné směsi a odpalovací zařízení. Hrozí mu až pět let vězení.

Muž si měl podle informací policistů delší dobu obstarávat prekurzory (chemické sloučeniny – pozn. red.) výbušnin a další chemické látky. "Následně měl vyrábět výbušné směsi, iniciátory a odpalovací zařízení, jejichž funkčnost si měl zkoušet na dosud neustanoveném místě v lese," informoval mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Veškeré chemické látky a další příslušenství, které si obstaral nebo vyrobil, měl navíc skladovat v bytě v pražských Letňanech a také ve sklepě panelového domu.

Související obsah

"Jednalo se především o trhavinu pentrit, třaskavinu fulminát rtuťnatý, trhavinu hexogen, trhavinu ethylenglykoldinitrát a nemalé množství jedovatých látek a prekurzorů výbušnin," doplnil Ibehej s tím, že látky byly zcela způsobilé vybouchnout.

Kriminalisté dotyčného navrhli obžalovat z trestných činů nedovoleného ozbrojování a přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Muž je stíhaný na svobodě.

V případě prokázání viny mu hrozí až pět let vězení. "Spisový materiál s návrhem na podání obžaloby již byl předán na Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 9," uzavřel Ibehej.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz