Domácí

Wolfa neobětujeme. Podmínky Pirátů jsou falešné, ohradil se šéf pražské ODS

Povolební vyjednávání v Praze drhnou. Vyhrála koalice SPOLU, s Piráty na třetím místě ale stále nemůže najít společnou řeč. Na to, jak dopadnou povolební vyjednávání v Praze, odpovídal šéf pražské ODS Marek Benda ve středečním pořadu Napřímo na TN Live.

Kdo povede Prahu příští čtyři roky, zatím od komunálních voleb stále není jisté. "O tom rozhodli voliči. Ale jaká bude v Praze koalice, o tom v tomto týdnu jistě jasno nebude. Jak znám své pražské kuloáry, tak bych dokonce řekl, že definitivní potvrzení, jak to bude, bude až v noci těsně před ustavujícím zastupitelstvem," míní předseda pražské ODS a předseda poslaneckého klubu Marek Benda.

Povolební vyjednávání stojí podle něj primárně na Pirátech. "Na všech jednáních mluví výrazně pan primátor Hřib, který zatím stále nepochopil, že primátorem nebude. Když zkrachují rozhovory s Piráty, tak pořád bychom měli většinu se STANem a Prahou sobě. Nejsme odkázáni jen na Piráty, ta radnice nefunguje, jak by měla," říká Benda. 

Související obsah

Piráti mají mnoho požadavků, aby se vůbec mohla zahájit jednání o koalici v Praze. Například jeden z nich je, že nechtějí sedět v magistrátní radě s nikým, kdo je trestně stíhaný. To se týká Jana Wolfa (KDU-ČSL), kterého je koalice SPOLU podle informací Novinek už připravena obětovat.

Tuto informaci Benda vyvrací. "Jan Wolf je stíhán za hlasování v jednom z orgánů města, za to, že zvedl ruku. Já hluboce ctím presumpci neviny, u politiků jsem na to ještě citlivější. Já si myslím, že to není ani korupce, ani ublížení na zdraví, ani nic podobného. Je to podle mě účelové stíhání, Wolf je nevinný," podotýká Benda.

"Já jako šéf jedné z koaličních stran v Praze říkám, že na žádné takové podmínky nepřistoupíme, protože je pokládáme za naprosto falešné. Oni si je stanovují, jak se jim v reálu hodí. V Libereckém kraji sedí v zastupitelstvu s Martinem Půtou (Starostové pro Liberecký kraj), který je trestně stíhán. Tam jim to nevadí, a v Praze je to náhle překážkou, abychom vůbec zahájili jednání? Já to pokládám za absurdní," uzavírá. 

TN.cz

Komunální volby 2022

Komunální volby, tedy volby do zastupitelstev obcí, měst a městských obvodů, proběhly v pátek 23. a v sobotu 24. září 2022 společně s volbami do Senátu.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz