Zajímavosti

Fanoušci Queenů jsou unešení. Objevila se jejich dávno zapomenutá píseň

Legendární britská hudební skupina Queen vydala dosud nezveřejněnou píseň. Jmenuje se Face It Alone a nazpíval ji Freddie Mercury tři roky před smrtí. Původně měla být součástí předposledního alba, na kterém se frontman kapely podílel.

Vzpomínky na legendárního Freddieho Mercuryho po více než třech dekádách zase ožily. Staronová píseň skupiny Queen Face It Alone poprvé spatřila světlo světa v roce 1988 a měla se stát součástí alba The Miracle. Nakonec na ni už nezbylo místo a na dlouhá léta se na ni zapomnělo.

Znovunalezení písně oznámili členové kapely na jaře během koncertu při příležitosti 70. výročí nástupu britské královny Alžběty II. na trůn.

Související obsah

"Jde o krásnou a dojemnou píseň. Je to takový malý Freddieho klenot, na který jsme tak trochu pozapomněli," prozradil bubeník kapely Queen Roger Taylor. V současnosti sklízí kapela na sociálních sítích úspěch.

"Úžasná píseň. Celou dobu jsem měla husí kůži a slzy v očích," napsala jedna z posluchaček na svůj twitter. "Nikdy jsem si nemyslel, že se v roce 2022 budu ptát: 'Hele, slyšel jsi už novou písničku od Queenů?' Ta píseň je dobrá, miluju ji," zněl příspěvek dalšího.

Související obsah

Kapela Queen, která vznikla v roce 1970 v Londýně, má na kontě nespočet hitů a i po smrti frontmana Freddieho Mercuryho v roce 1991 několik singlů vydala. Zájem o kapelu a Freddieho vzbudil i nedávno natočený film.

Fanoušci se ale nemusí bát. Ani píseň Face it alone prý nebude poslední, kterou od skupiny Queen uslyší. V archivech kapely se údajně skrývají ještě další překvapení.

TN.cz, eska

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz