Domácí

Pomozte nemocným umírat doma. Přeje si to 80 procent lidí

Dva týdny. To je průměrná doba, po kterou mobilní hospic Cesta domů pečuje o své pacienty. Podle jeho průzkumu si 80 % lidí přeje zemřít doma, tedy ve známém prostředí, ale jen 20 procentům z nich se to splní. Jak byste si přáli prožít své poslední dva týdny vy?

Podle průzkumu agentury Ipsos si 80 procent Čechů přeje umírat doma a mezi blízkými, zkrátka v prostředí, kde to dobře znají. Ale jen 20 procentům z nich se jejich poslední přání může splnit.

To, aby umírající lidé nemuseli opustit teplo domova, umožňuje mobilní hospic Cesta domů, který poskytuje paliativní péči umírajícím lidem, a to dospělým i dětem, a nabízí podporu jejich blízkým. 

Související obsah

Jde o neziskovou organizaci, jež umožňuje lidem, kteří si to přejí, umřít důstojně a v domácím prostředí. "Naším hlavním cílem je zlepšit péči o lidi na konci života a razit filozofii, že umírání je důležitá a přirozená součást lidského života, kterou bychom měli vědomě přijmout," říká Ruth Šormová, ředitelka neziskové organizace Cesta domů.

Mobilní hospic pečuje o své pacienty v průměru dva týdny jejich života. Nyní spustil kampaň #darujCestuDomů, pomocí které se snaží získat dostatek prostředků na poskytování péče umírajícím lidem a jejich blízkým v jejich domovech.

V rámci kampaně lidem dává otázky: Co budete dělat v následujících dvou týdnech? A co byste dělali, pokud by to byly vaše poslední dva týdny života?

Související obsah

I někteří čtenáři TN.cz by rádi strávili své poslední chvíle v kruhu blízkých a ve známém prostředí. "Ideálně bych strávil čas s nejbližšími, ale věřím, že to ještě není nutné řešit," řekl redakci TN.cz 24letý čtenář Ivan. "Přála bych si být doma s rodinou, rozhodně bych nechtěla být v nemocnici," svěřila se 35letá Markéta. 

Cílem kampaně je získání dostatku prostředků na poskytování péče umírajícím lidem. Realizaci kampaně financoval nadační fond Lidé lidem, který pomáhá neziskovým organizacím. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz