Zahraničí

Rusové nechtěně přiznali, že čekají na Ukrajině totální porážku

Rusové nechtěně přiznali, že čekají na Ukrajině totální porážku
Ruský prezident Vladimir Putin | Zdroj: Profimedia

V kremelských chodbách nejspíš zavládlo silné znepokojení. Ukrajinská armáda pokračuje v úspěšné protiofenzivě na severovýchodě země a Rusové na to reagují posílením obranných linií v pohraničních pásmech. Nepřímo tak přiznali, že se obávají přesunu bojů na své území.

Moskva má strach, že se ukrajinští vojáci osvobozující severovýchod země dostanou až do Ruska. Kurskou oblast, jež leží vedle Sumské oblasti na Ukrajině, tak od tohoto týdne chrání dvě obranné linie a třetí vznikne na začátku listopadu. Gubernátor Roman Starovoit to oznámil na svém telegramu.

"Dokončili jsme práce na personálním obsazení a výstavbě dvou posílených obranných linií Kurské oblasti. Práce probíhaly ve spolupráci s ruským ministerstvem obrany a hraničním ředitelstvím. Třetí linie bude hotová do 5. listopadu. Jsme připraveni odrazit jakýkoliv zásah do našeho území," napsal Starovoit.

Související obsah

Obrannou infrastrukturu od soboty buduje také Bělgorodská oblast sousedící s ukrajinskou Charkovskou oblastí. Její gubernátor Vjačeslav Gladkov tvrdí, že ukrajinská vojska ruské hranice pravidelně ostřelují, píše agentura TASS. Tyto kroky mohou naznačovat, že Rusko začíná v Sumské a Charkovské oblasti počítat s porážkou.

Kyjevská vláda opakovaně uvádí, že jejím cílem není válčit na ruském území, ale vytlačit okupantskou armádu ze svého. Rusko na konci září anektovalo Luhanskou, Doněckou, Chersonskou a Záporožskou oblast, ani nad těmito regiony ale doposud nemá plnou kontrolu.

Putin vyhlásil stanné právo v okupovaných oblastech Ukrajiny (19. 10. 2022):

drz, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz