Zahraničí

Rusko omylem ukázalo, koho chce zničit jaderným útokem

Rusko omylem ukázalo, koho chce zničit jaderným útokem
Ruský prezident Vladimír Putin | Zdroj: Profimedia

Ruský prezident Vladimir Putin ve středu dohlížel na rozsáhlé jaderné cvičení. Podle expertů se jednalo o zkoušku masivního úderu proti USA a Spojenému království. Ruský plukovník Igor Korotčenko varoval, že útok by mohl západní státy vymazat z mapy.

Obrovská jaderná cvičení, která kontroloval Vladimir Putin, měla demonstrovat schopnost země zahájit odvetný úder proti jejím nepřátelům. Kdyby se Rusko mělo stát terčem útoku, je připraveno použít rakety, ponorky i bombardéry, ukázal test.

"Které státy by byly schopné zahájit jaderný útok na Rusko? USA a Spojené království. Nevím, jestli by se k nim přidal i francouzský prezident Macron. Je však zásadní, že jsme ukázali, kdo jsou naši úhlavní nepřátelé a co je čeká," řekl v ruských médiích plukovník Igor Korotčenko, šéfredaktor časopisu Národní obrana.

Související obsah

Varoval, že pokud by rivalitní státy na Rusko zaútočily, potopí Rusové Británii na dno Atlantského oceánu. A po Spojených státech prý zbyde pouze námořní úžina pojmenovaná po Stalinovi, zveřejnil britský deník Daily Mail.

"Neexistuje žádný kompromis. Odeslali jsme jasný signál zemím, které by měly vystřízlivět a vyčistit si mysl. Nejde o nějaké vydírání, předvedli jsme, co bychom skutečně provedli v případě útoku," zastrašoval Korotčenko světové mocnosti.

Související obsah

K napětí přispěla i zpráva, že by Rusko mohlo zaútočit na komerční satelity Západu. Kreml by se tak pomstil USA a jejich spojencům za válečnou podporu Ukrajiny. Zástupce ředitele pro kontrolu zbrojení ruského ministerstva zahraničí Konstantin Voroncov upozornil, že využívání západních satelitů k pomoci Ukrajině může mít následky.

"Civilní infrastruktura se může stát legitimním cílem pro odvetný úder," pohrozil Voroncov a dodal, že využití satelitů k podpoře Ukrajiny považuje Rusko za provokaci.

Putin vyhlásil stanné právo na okupované Ukrajině, podívejte se na reportáž:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz