Domácí

Řidič předjížděl v husté mlze i přes plnou čáru. Policejní hlídku neviděl

Riskování na silnici se ve čtvrtek nad ránem nevyplatilo řidiči na Hodonínsku. V husté mlze se rozhodl předjet několik aut na plné čáře. I když se stačil vyhnout protijedoucímu vozidlu, naneštěstí pro něj patřilo jedno z předjetých aut policejní hlídce.

Snížená viditelnost způsobená mlhou ani plná čára na silnici nezabránily řidiči na Hodonínsku, aby předjížděl. Naopak. Do předjíždění se ve čtvrtek brzy ráno pustil za tmy a přímo před nepřehlednou zatáčkou. Měl náramné štěstí, že se stihl na poslední chvíli vyhnout protijedoucímu autu.

Tím ale štěstí neukázněného řidiče skončilo. Jakmile se totiž opět zařadil do správného jízdního pruhu, rozsvítily se za ním policejní majáky. Podařilo se mu totiž předjet policejní hlídku, která ho hned zastavila.

Související obsah

Policisty ale šokovalo, že jde o profesionálního šoféra. "Svůj shon bude muset vysvětlit před správním orgánem. V podobných případech nezodpovědným šoférům hrozí kromě tučné pokuty až roční zákaz řízení," uvedl mluvčí jihomoravské policie Petr Vala.

Policie také varuje řidiče, aby si z hříšníka rozhodně nebrali příklad. "Nebezpečné situace se často vyskytují i při předjíždění, proto v mlze raději vůbec nepředjíždějte. Může se totiž stát, že se včas nestačíte bezpečně zařadit, a hrozí tak nebezpečí čelního nárazu," doplnil Vala.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz