Domácí

V Praze stále není známá koalice. Svoboda řekl, na co chce čekat

V Praze na magistrátu ve čtvrtek poprvé zasedlo zastupitelstvo v novém složení. Zastupitelé toho zatím příliš nestihli. Lídr vítězné koalice SPOLU Bohuslav Svoboda pro TV Nova vysvětlil, proč se schůze na několik týdnů přeruší.

Nově zvolení pražští zastupitelé se ve čtvrtek poprvé sešli. Během dopoledne asi hodinu skládali sliby, pak měli dvouhodinovou přestávku, aby kluby mohly probrat jednotlivé body programu. Především jde o jmenování členů povinných výborů.

Už teď je jasné, že na přání vítězné koalice bude jednání přerušeno. Pokračovat má 24. listopadu. "Chtěl bych ujistit všechny občany, že to co teď děláme, že vytváříme tu pauzu, je poslední pokus o to, aby konečně Piráti dostali rozum a do té koalice s námi šli, abychom mohli kopírovat vládní koalici," řekl pro TV Nova.

Související obsah

Více podle něj už udělat nepůjde. Volby v Praze vyhrála koalice SPOLU, která několikrát uvedla, že chce Praze vládnout společně s Piráty a hnutím STAN. Jednání se ale několikrát zaseklo. Nejdříve na jméně trestně stíhaného zastupitele Jana Wolfa (KDU-ČSL), kterého Piráti nechtěli v radě. Následně Piráti vytvořili s Prahou sobě Alianci pro stabilitu a slíbili, že budou postupovat společně. Koalici poskládanou ze čtyř uskupení ale SPOLU odmítá. 

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz