Zahraničí

Rusko znásobilo své útoky. Ukrajinský generál řekl, s čím se denně potýkají

Rusko na některých úsecích fronty až ztrojnásobilo své útoky. Řekl to náčelník ukrajinského generálního štábu Valerij Zalužnyj. Ukrajinští obránci musí podle něj denně odrazit až 80 útoků.

O situaci na Ukrajině telefonicky debatoval Zalužnyj s americkým velitelem sil Severoatlantické aliance v Evropě Christopherem Cavolim, informoval deník The Kyiv Independent. "Situace je napjatá, ale zvládáme ji. Nepřítel ztrojnásobil intenzitu bojů v některých úsecích fronty na až 80 útoků denně. Díky odvaze a dovednostem našich vojáků ale držíme obranu," napsal poté na sociální síti Telegram.

Oba generálové diskutovali také o ruských raketových útocích a používání dronů. " Naši partneři chápou potřebu zásobovat Ukrajinu raketovými systémy a systémy protivzdušné obrany, vyvíjejí v tomto směru značné úsilí," oznámil a poděkoval za jejich pomoc a podporu, upozornila agentura Ukrinform. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve svém projevu sdělil, že kvůli ruským útokům bylo ve čtvrtek večer 4,5 milionu Ukrajinců bez elektřiny. 

Související obsah

Náměstkyně ukrajinského ministra obrany Hanna Maljarová už dříve prohlásila, že největší boje probíhají v Bachmutu a u Soledaru v Donbasu. "Obecně lze situaci na frontách charakterizovat jako přípravu na osvobození našich území a upevnění našich pozic na již osvobozených územích," řekla podle deníku Ukrajinska Pravda

Ukrajincům se daří na jihu Ukrajiny. Rusové tak musí utéct z centra Chersonu. Moskvou dosazený správce Chersonské oblasti Kiril Stremousov to ve čtvrtek přiznal v pořadu Solovjev Live. Ruský portál Meduza zase upozornil, že z tamní hlavní administrativní budovy zmizela ruská vlajka.

O tom, zda stažení ruských vojsk z Chersonu není lest, hovořil bezpečnostní analytik David Rožek:

Městy na Ukrajině otřásly tento týden exploze:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz