Zahraničí

Tragédie v ruském nočním klubu. Při požáru zemřelo nejméně 15 lidí

Při požáru v nočním klubu v ruském městě Kostroma zemřelo nejméně 15 lidí. Rozsáhlý požár zřejmě způsobila použitá pyrotechnika. Podezřelého se policistům podařilo zadržet.

Při požáru nočního klubu, který propukl v noci na sobotu, zemřelo nejméně 15 lidí. Tamní guvernér Sergej Sitnikov původně hovořil o 13 obětech. Podle agentury TASS ale hasiči při prohledávání sutin našli další dvě těla.

Předběžnou příčinou požáru je podle policie špatné zacházení s pyrotechnikou. Policie hovoří o nepřiměřené sebeobraně jednoho z přítomných. Během konfliktu pak měl účastník diskotéky použít signální pistoli.

Hasiči z nočního klubu Polygon, který se nachází asi 300 kilometrů od Moskvy, evakuovali přes 250 osob. Nejméně pět z nich bylo lehce zraněno. Na místě byli ošetřeni, hospitalizace prý nebyla nutná.

Související obsah

​Podle agentury Ria Novosti dostali hasiči hlášení o požáru okolo druhé hodiny ráno. Požár se rychle rozšířil asi na 3 500 metrů čtverečních. Uhasit se jej podařilo okolo 7:30 ráno.

Na místo dorazil i tamní starosta, aby dohlédl na organizaci práce. Příčinou požáru se nyní zabývá policie. Na vině je pravděpodobně použitá pyrotechnika.

Požár zachvátil byt v Praze. Hasiči v něm našli mrtvou 57letou ženu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz