Krimi

Agresivní "taťka" poničil vlak, policie vyhlásila pátrání. V kočárku měl miminko

Nepochopitelné chování předvedl muž v Havířově. Ačkoliv měl s sebou malé dítě v kočárku, rozbíjel okna a dveře rozjíždějícího se vlaku. Policie v úterý požádala veřejnost o pomoc při pátrání, muž se obratem sám přihlásil.

Zatím není jasné, co stálo za výbuchem agrese mladého muže na zastávce Havířov střed. Vše se odehrálo 14. října kolem půl osmé večer. Policie informaci zveřejnila až toto úterý.

"Ve vagónu rozbil bezpečnostní sklíčko pro umístění nouzového kladívka a toto odcizil. Následně s největší pravděpodobností s tímto poškodil vlakovou soupravu, a to tím způsobem, že opakovaně rozbil u vagónů skleněné výplně. Tyto byly z tvrzeného skla a opatřeny bezpečnostní fólií," popsala policejní mluvčí Eva Michalíková. Dodala, že škoda přesáhla 10 tisíc korun.

Na videu, na které se můžete podívat pod titulkem článku, je vidět mladý muž s kočárkem, ve kterém byla podle policie zřejmě malá holčička. Muž se postaví na nástupiště a rozhlíží se kolem. Když se vlak rozjede, tak do něj začne bouchat kladívkem, přičemž ještě drží kočárek. Ten následně pustí, pravděpodobně aby získal potřebný manévrovací prostor pro "souboj" s vlakem. Po odjezdu vlaku vezme kočárek, podívá se do kamery, která celou situaci zachytila, a s kladívkem v ruce odchází.

Související obsah

​Po muži pátrala policie a v úterý požádala veřejnost o pomoc. Jen o pár hodin později už vyšetřovatelé věděli, o koho se jedná. "Na tísňovou linku 158 jsme přijali několik oznámení o možném podezřelém, dokonce se muž sám na tísňovou linku přihlásil a doznal se ke svému jednání. V současné době budou s mužem probíhat procesní úkony," dodala Michalíková.

Na škodu na vlaku se můžete podívat zde v galerii:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz