Domácí

České policisty trestně stíhají jejich slovenští kolegové. Kvůli převaděčství

České policisty trestně stíhají jejich slovenští kolegové. Kvůli převaděčství
Kontrola na hranicích, ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Slovenští policisté zahájili trestní stíhání proti převaděčům nelegálních migrantů, přičemž hlavní podezřelí jsou jejich čeští kolegové. Ti ze svého služebního vozu totiž na slovenském území vysadili několik uprchlíků a nechali je tam napospas jejich osudu.

Videozáznam, který v neděli zveřejnil portál tvnoviny.sk, prokazuje, že čeští policisté vysadili na slovenské straně státní hranice devět nelegálních migrantů. Uprchlíky, které Češi zadrželi na hranicích, tak převezli zpět na Slovensko.

Jedná se o incident, který před pár dny vyvolal nelibost slovenské strany ohledně hraničních kontrol zavedených Českou republikou koncem září. Zástupci české a slovenské vlády kvůli tomu ve čtvrtek jednali v Kramářově vile za účasti předsedů vlád, ministrů vnitra a policejních prezidentů obou zemí.

Související obsah

Aktuality.sk před několika dny upozornily, že česká strana událost připustila. Šlo však prý o ojedinělou chybu s tím, že důvodem takového kroku bylo zajištění bezpečnosti migrantů. Slovenská policie už ale zahájila trestní stíhání za převaděčství.

"Eskortující policisté přejeli hraniční čáru po mostě zhruba o dvacet metrů na území Slovenska, byť tak dle jejich vyjádření jednali ve snaze o zajištění bezpečnosti samotných migrantů. Tato ojedinělá situace se již neopakovala," sdělil redakci TN.cz mluvčí českého policejního prezidia Ondřej Moravčík.

Související obsah

​"Slovenská policie prošetřuje každý podnět, který nasvědčuje tomu, že tu byl spáchaný trestný čin převaděčství. V této konkrétní záležitosti jsme zahájili trestní stíhání. Budeme zjišťovat, zda šlo skutečně o ojedinělý čin, nebo o úmysl," uvedl slovenský policejní prezident Štefan Hamran.

Migranti využívají husté lesy na hranicích, policii pomáhají drony:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz