Zahraničí

Odveta za dobytí Chersonu! Rusové masivně ostřelují ukrajinská města

Nejméně dva výbuchy otřásly v úterý Kyjevem. Exploze se podle úřadů ozývají také z dalších měst napříč Ukrajinou, byl proto vyhlášen letecký poplach. Podle starosty hlavního města Vitalije Klička se protivzdušné obraně podařilo sestřelit několik raket. Jedná se zřejmě o největší nálet za posledních několik měsíců.

Rusové v úterý zintenzivnili útoky. Cílem se stalo mimo jiné také ukrajinské hlavní město, kde úřady zaznamenaly nejméně dvě exploze. "Dle předběžných informací byly zasaženy dvě obytné budovy," citoval portál Unian starostu Kyjeva Vitalije Klička.

Sirény protiletecké obrany se však rozezněly také v dalších městech. Poplach je vyhlášený téměř po celé Ukrajině. Úřady zaznamenaly výbuchy například v Černihivské nebo Sumské oblasti. Vedení země vyzvalo obyvatele, aby zůstali v krytech.

Související obsah

Podle Klička se protivzdušné obraně podařilo sestřelit několik raket. Mluvčí ukrajinských protivzdušných sil Jurij Ihnat informoval, že jich Rusové vyslali okolo 100. Úřady však zatím neevidují žádné oběti, píše portál Sky News. Kvůli útokům ale řada měst čelí výpadkům proudu. Energetická situace v zemi je nyní v kritickém stavu.

Masivní ostřelování přišlo poté, co se ruská armáda zcela stáhla z Chersonu. Město následně postupující Ukrajinci získali bez boje. Ruské jednotky se následně přesunuly na východ za Dněpr. 

Nyní to však vypadá, že ústup i nadále pokračuje. Moskva totiž v úterý stáhla své vojáky z několika obcí na levém břehu řeky Dněpr naproti Chersonu. Původním záměrem přitom bylo se za řekou opevnit.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz