Zahraničí

Koukejte, jak jste před útoky nazí! V ruském pořadu vyhrožovali i Česku

Koukejte, jak jste před útoky nazí! V ruském pořadu vyhrožovali i Česku
Vladimir Solovjov a Vladimir Putin | Zdroj: Profimedia

Ruský propagandista Vladimir Solovjov se pustil do vyhrožování západním zemím, a to včetně České republiky. Příště se nemusí jednat o pád ukrajinské rakety, ale o skutečný útok, prohlásil.

Hlásná trouba ruské propagandy, moderátor Vladimir Solovjov, si ve svém pořadu Polnyj kontakt opět nebral servítky. Obskurní teorie a názory pečlivě zabalil do hávu výhrůžek. Na jeho výroky upozornil portál Daily Beast.

"Toto je válka... Myslíte, že můžete proti nám bojovat a válka vás mine? Vy chcete válčit s Ruskem! Ale chcete k tomu využít území Ukrajiny nebo ruská území, která Ukrajina okupuje," prohlásil Solovjov ve svém pořadu. Mluvil při tom o ukrajinských regionech, které Rusko anektovalo.

Solovjov také v pořadu řekl, že na frontě na Ukrajině je slyšet převážně angličtinu a polštinu. Na to konto si rýpnul i do Polska a do jejich protiraketové obrany vzhledem k incidentu, kdy ukrajinská raketa zabila u hranic dva Poláky.

Související obsah

​Následně začal vyhrožovat nejenom Polsku a Německu, ale i Česku, Slovensku a baltským zemím. Poukázal na to, že tyto země jsou kvůli vojenským dodávkám Ukrajině "nahé". "Jsou tyto státy připravené na boj s Ruskem? Protože nikdo by si neměl myslet, že Rusko má snad svázané ruce," pronesl Solovjov.

Solovjov také prohlásil, že ministři zahraničí zemí NATO by si měli lépe rozmyslet své hodnocení situace, protože v budoucnu by se nemuselo jednat o nedorozumění s raketami vystřelenými z Ukrajiny, ale o skutečný útok se zbraněmi nejtěžšího kalibru.

Raketu měli do Polska vypálit Ukrajinci. Vinu ale nese Moskva, tvrdí NATO:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz