Domácí

Na dálnici D1 stojí provoz. Nedaleko Brna hořel kamion naložený banány

Dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno zablokoval v sobotu ráno kamion. Požár zahraničního náklaďáku převážejícího banány zastavil dopravu nedaleko Ostrovačic u Brna. Na místě zasahují hasiči a policie, kteří pracují na odklizení kamionu.

Masivní požár přerušil v sobotu nad ránem provoz na dálnici D1. U Ostrovačic nedaleko Brna začal ve směru na Brno hořet nákladní automobil. Plameny zachvátily kabinu i návěs zahraničního kamionu, který převážel banány.

Na místě zasahují jihomoravští hasiči a policisté. Požár se jim podařilo dostat pod kontrolu. "V tuto chvíli už dohašujeme a vyskladňujeme kamion. Také přečerpáváme naftu, než jej budeme moci odklidit z dálnice," sdělil mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Související obsah

Dopravu řídí policie okruhem přes sjezdy Ostrovačice a Kývalka. Na místě se podle portálu Ředitelství silnic a dálnic tvoří i několikakilometrové kolony. Lidé cestující do Brna mají počítat se zpožděním okolo půl hodiny. Dálnice má být znovu zprovozněna okolo jedenácté hodiny.

Příčinu požáru hasiči zatím ještě neznají. Podle Mikošky však nešlo o dopravní nehodu, která by vyústila v požár. Celý incident se obešel bez zranění. Škodu hasiči předběžně vyčíslili na více než milion korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz