Zahraničí

Biden oslavil 80. narozeniny. Pouhý den po svatbě vnučky

Biden oslavil 80. narozeniny. Pouhý den po svatbě vnučky
Americký prezident Joe Biden | Zdroj: Profimedia

Americký prezident Joe Biden během víkendu oslavoval hned dvě životní události – nejprve svatbu vnučky Naomi a poté své 80. narozeniny. V neděli se stal vůbec prvním osmdesátníkem v čele nejvyššího úřadu Spojených států. Na významné životní jubileum ale příliš upozorňovat nechce. Právě kvůli vysokému věku se totiž řeší, jestli by se měl Biden v roce 2024 vůbec pokoušet o znovuzvolení.

Oslava narozenin měla podobu rodinného brunche, který uspořádala první dáma Jill Bidenová. Manželka amerického prezidenta na sociální sítě umístila i fotografii z významného dne. Snímek zachycuje oslavence obklopeného nejbližšími, jak sfoukává svíčku na dortu.

Bidenová ukázala i jiné fotografie, na kterých s manželem tančí. "Neexistuje nikdo, s kým bych tančila raději než s tebou. Všechno nejlepší, Joe! Miluji tě," napsala na twitteru.

K narozeninové oslavě jinak Bílý dům příliš informací nezveřejnil, zřejmě i proto, že nechce, aby byl Bidenův věk ještě častějším předmětem diskusí než doposud.

Související obsah

​Jedinečný milník Bidenových narozenin přichází ve chvíli, kdy prezident čelí spekulacím, zda se pokusí o znovuzvolení, a kdy se objevují otázky, jestli není příliš starý na to, aby sloužil po dobu dalšího funkčního období, upozorňuje portál CNN.

Pokud by se nakonec Biden rozhodl znovu kandidovat a ve volbách zvítězil, bylo by mu na konci druhého funkčního období 86 let, tedy nejvíce ze všech dosavadních prezidentů. Podle Bidena by se ale kritici měli spíše než na věk soustředit především na to, co se mu podařilo. "Jmenujte mi prezidenta v nedávné historii, který toho za první dva roky udělal tolik jako já," vyzýval nedávno moderátora CNN.

Narozeniny prezidenta nebyly jedinou oslavou rodiny Bidenových tento víkend. V sobotu se v Bílém domě příbuzní sešli na svatbě Bidenovy vnučky Naomi, jak uvádí The New York Post.

Svatba Bidenovy vnučky Naomi | Zdroj: Profimedia
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz