Domácí

Došel mi sprchový gel či jsem bůh, volali lidé na 158. Hrozí jim pokuta

Došel mi sprchový gel či jsem bůh, volali lidé na 158. Hrozí jim pokuta
Telefonát | Zdroj: TV Nova

Policisté z Jihomoravského kraje řeší zlomyslné telefonáty na tísňovou linku. Podle policie 39letý muž z Hodonínska takto za dva týdny volal skoro 80krát. Stěžoval si například, že mu došel sprchový gel.

Jen za dva týdny v říjnu stihl 39letý muž podle policistů nejméně 78 zlomyslných telefonátů na tísňovou linku. "Policistům volal bezdůvodně v různou denní i noční dobu, kdy buď nesdělil operačnímu důstojníkovi žádnou informaci a nereagoval na dotazy, nebo si stěžoval například na to, že mu kvůli policii došel sprchový gel nebo že je příliš starý na to, aby volal na linku bezpečí pro děti, ale zároveň příliš mladý, aby byl považován za seniora," informovala policejní mluvčí Petra Ledabylová.

Ačkoli muže několikrát policisté poučili o tom, že nemá zneužívat tísňovou linku, pokračoval v tom. Nakonec ho tedy zadrželi a přivedli na obvodní oddělení, aby podal vysvětlení. 

"Další muž z Brna pak na tísňové lince oznamoval, že si chce stěžovat na policii, protože se k němu nechová jako k bohu, za kterého se on sám považuje," poznamenala Ledabylová. 

Související obsah

Oba jsou nyní podezřelí ze zneužití tísňové komunikace a policie o jejich chování informuje Český telekomunikační úřad, který jim může udělit sankci až 200 tisíc korun. "Především blokovali linku tísňového volání v době, kdy rychlou pomoc policie mohl potřebovat někdo jiný," upozornila Ledabylová. 

Za měsíc přijmou policisté asi 11 tisíc hovorů. Přibližně třetina z nich jsou telefonáty, které s tísňovým voláním nemají nic společného.

"Někteří volající si pletou policii s taxislužbou, kdy se dožadují převozu domů zejména v době, kdy jsou pod vlivem alkoholu, jiní zase s právní poradnou, kdy chtějí probrat nejlepší postup i v několik měsíců staré věci," sdělila Ledabylová. "V tomto případě jim policisté doporučí osobní návštěvu na obvodním oddělení a poučí je o tom, že tísňová linka slouží k oznámení případů, kdy je ohrožen život, zdraví, majetek nebo veřejný pořádek, nebo k oznámení poznatků k pachatelům trestné činnosti," doplnila.

Mladík podle policie zapálil Penny Market, když si chtěl nabít telefon:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz