Zahraničí

Válka skončí jen v jednom případě, tvrdí ruský autor. Západ to nemůže ovlivnit

Válka skončí jen v jednom případě, tvrdí ruský autor. Západ to nemůže ovlivnit
Vladimir Putin na setkání s představiteli ministerstva obrany | Zdroj: Profimedia

Válka na Ukrajině je podle známého ruského spisovatele spjatá s osudem Vladimira Putina. Dokud ruský prezident žije, konflikt neskončí. Totální porážka Moskvy ve válce by podle něj ruskému národu prospěla. Rusové jsou totiž jediní, kdo může tamní režim a současné státní uspořádání zničit.

Válka na Ukrajině bude trvat, dokud bude Vladimir Putin naživu, tvrdí jeden z nejvýznamnějších současných ruských spisovatelů Michail Šiškin, který je velkým kritikem Kremlu. V rozhovoru pro švýcarský deník Berner Zeitung řekl, že Ukrajina teď musí hlavně získat více zbraní, aby současnou situaci ustála. "V této válce již nelze zachovávat neutralitu. Každé otálení s dodávkami znamená další mrtvé děti," zdůraznil.

Samotný konec války je však spjatý s osudem Putina. Šiškin si dle svých slov neumí představit, že ruský diktátor stane před soudem. "Variant, jak jeho život skončí, není mnoho. Buď zemře přirozenou smrtí, nebo mu k tomu jeho nejbližší okolí pomůže, nebo uprchne do Středoafrické republiky, kde si už před lety vybudoval bezpečné zázemí," tvrdí.

Související obsah

​O tom, že má Putin v případě nouze připravený plán útěku právě do Středoafrické republiky, se hovoří již delší dobu. Nedávno telegramový účet Generál SVR přišel s informací, že si tam ruský prezident uložil majetek v hodnotě v přepočtu zhruba 340 miliard korun.

Ukrajina ani NATO podle Šiškina nemohou Rusko zničit. "To mohou udělat pouze sami Rusové," konstatoval. Zánik současného státního uspořádání je podle něj ale nevyhnutelný. "Současná Ruská federace přestane existovat. Rozpad říše bude pokračovat," predikuje.

Zdrcující porážka ve válce by ale ruskému národu mohla podle něj pomoci. "Když ztratíte vědomí, někdy pomůže silná facka. Totální porážka pomohla Němcům dostat se z hitlerovské mánie. Velmi doufám, že porážka v této válce pomůže i mému lidu dospět k tomuto uvědomění," vyjádřil své přání.

Britský premiér označil ruský režim za násilnický a Rusko nazval státem vyvrhelů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz