Počasí

Mrznoucí srážky, ledovka i sněžení. Zima se v Česku opět hlásí o slovo

Mrznoucí srážky, ledovka i sněžení. Zima se v Česku opět hlásí o slovo
Ilustrační foto | Zdroj: Getty Images

Meteorologové sice tvrdili, že je zima na ústupu, nakonec se přece jenom dere do popředí. Česko potrápí mrznoucí srážky, kvůli kterým se může ojediněle tvořit ledovka. Ve vyšších polohách bude sněžit.

Přes den se teploty ještě mohou vyšplhat k 8 stupňům Celsia, v noci už ale zůstanou pod nulou. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

"Počasí ve střední Evropě bude ovlivňovat brázda nízkého tlaku vzduchu, která bude postupovat zvolna k severovýchodu a od jihozápadu se přesune nad střední Evropu tlaková výše. Na konci týdne se tlaková výše přesune ze střední nad severovýchodní Evropu a počasí u nás začne ovlivňovat rozsáhlá oblast nižšího tlaku vzduchu," uvedli meteorologové.

Související obsah

Už ve středu se ojediněle vyskytnou mrznoucí srážky, v polohách nad 400 metrů i déšť se sněhem a nad 700 metrů běžné sněžení. Teploměry ale naměří nanejvýš 6 stupňů. "Při mrznoucích srážkách se může ojediněle tvořit slabá ledovka," upozornil ČHMÚ. Zataženo až oblačno bude ve čtvrtek, ojediněle s mlhami. Na většině území bude pršet a někde i sněžit, srážky mohou být mrznoucí. Ubývat začnou až ve večerních hodinách. Znovu hrozí ledovka nebo náledí. Denní teploty mezi 3 až 7 stupni, v noci klesnou na 2 až −2 stupně.

Pátek přinese mlhy, jinak bude oblačno až zataženo. Místy déšť nebo mrholení, na horách i srážky smíšené nebo sněhové. Přes den bude od 4 do 8 stupňů, v noci 3 až −1 stupeň, při zmenšené oblačnosti až −3 stupně. "V noci a ráno se může ojediněle tvořit náledí nebo ledovka," varovali meteorologové.

Související obsah

Pršet a na horách sněžit bude v sobotu, teploty ve dne vyšplhají na 4 až 8 stupňů a v noci klesnou na 0 až −2 stupně. Stejné to bude v neděli, denní teploty ale nepřesáhnou 7 stupňů.

Podle výhledu na příští týden se už zimní počasí v Česku udrží. Meteorologové očekávají zataženo a mlhy, někdy i mrznoucí, na většině území navíc déšť nebo mrholení. Ve vyšších polohách srážky smíšené nebo sněhové. Přes den 1 až 6 stupňů, v noci 4 až −3 stupně.

Meteorologové už vědí, co s počasím udělá La Niña:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz