OBCHODNÍ SDĚLENÍ – Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah

Eurojackpot: 10 Zajímavosti, které byste měli předem vědět

Eurojackpot: 10 Zajímavosti, které byste měli předem vědět
Zdroj: Bartolomiej Pietrzyk / Shutterstock.com

Fascinuje vás svět sázení? Přinášíme vám základní informace, ale i zajímavosti, o oblíbeném Eurojackpotu. V kolika zemích se hraje? Kdy Eurojackpot vznikl a v jaké zemi žijí ti nejvášnivější hráči? Přinášíme vám odpovědi na všechny tyto, ale i další vaše otázky.

10 zajímavostí o Eurojackpotu, které jste nevěděli

Historie Eurojackpotu se začala psát v roce 2011 v nizozemském hlavním městě. Momentálně je do hry Eurojackpot zapojeno 18 evropských zemí. Mimochodem Eurojackpot výsledky si můžete kdykoli pohodlně zkontrolovat s pomocí svého chytrého telefonu s připojením k internetu. To jsou základní fakta, která byste o hře měli znát, nyní se ale již pusťme do zajímavostí.

1. Eurojackpot se inspiroval hrou Euromiliony

Pokud jste někdy hráli hru Euromiliony i Eurojackpot, jistě jste si všimli určité podobnosti. Ta není vůbec náhodná. Hra Eurojackpot se totiž Euromiliony inspirovala.

2. Loterie Eurojackpot vyplácí výhry častěji než jiné

Výhodou loterie Eurojackpot je to, že své výhry vyplácí častěji To byl záměr jejích tvůrců. Zároveň to znamená, že výhry pravděpodobně nebudou tak závratně vysoké, jako u některých jiných loterií.

3. Nejlepší jackpoty jsou ve Španělsku

Pokud jste vášniví milovníci loterií, zvažte změnu svého trvalého bydliště a odstěhujte se do Španělska. Právě tato evropská země je totiž pověstná tím, že zde bydlí vášniví hráči. Tomu odpovídá také nabídka všech možných jackpotů a loterií.

4. V Eurojackpotu nemusíte vyhrát pouze peníze

Vyhrát ohromnou sumu peněz je sice lákavé, ale Eurojackpot nabízí i další hodnotné výhry. Odměnou pro výherce tak nemusí být pouze finanční částka, ale také zážitky. Jak by se vám líbil víkend strávený v honosných rezortech či vůz Land Rover Defender?

5. Zásadní změny v pravidlech od roku 2022

Protože změna je život, také v Eurojackpotu došlo k několika změnám. Dříve se tahalo pouze deset čísel, nyní se tahá dvanáct a navýšil se také počet slosování. Dříve se totiž losovalo pouze jednou týdně, ale nyní probíhá slosování dvakrát. Vždy v úterý a pátek.

6. Obliba Eurojackpotu u hráčů neustále stoupá

Proč byl navýšen počet slosování, tahá se více čísel a neustále se vymýšlejí další vylepšení hry? Důvod je jednoduchý – obliba hry Eurojackpot u zákazníků totiž stále stoupá. Její provozovatelé proto chtějí hráčům nabídnout co nejlepší zážitek ze hry a co nejluxusnější výhry.

7. Proč na Slovensku nepadla rekordní výhra?

V roce 2021 málem došlo k rekordní výhře, a to v sousedním Slovensku. K tomu, aby jeden z hráčů, kteří si Eurojackpot vsadili, vyhrál neuvěřitelných 31 milionů eur, mu chybělo jedno číslo. I přesto, že mu tato suma zmizela před nosem, neodešel s prázdnou. Cenou útěchy mu mohla být výhra přesahující pět set tisíc eur.

8. Vlakem pro výhru do Prahy?

Šťastným výhercem rekordního jackpotu 2,5 miliardy korun se stal muž z Česka. Konkrétně se musel pro převzetí výhry dopravit do Prahy z Pardubic. Pokud ovšem očekáváte, že se nechal na místo dovést osobním řidičem, jste na omylu. Cestu tam i zpět absolvoval vlakem.

9. Co s ohromnou výhrou? Nemovitost, autopark nebo soukromý ostrov?

Přemýšleli jste někdy nad tím, co byste udělali s obrovskou finanční částkou, kdybyste v Eurojackpotu vyhráli? Oslovení lidé se víceméně shodli na tom, že by investovali do nemovitosti, pořídili by si rozmanitý autopark a kupříkladu i soukromý ostrov.

10. Vzdělání versus zdraví: Němci a Finové mají jasno

Na výše zmíněnou otázku padly zajímavé odpovědí v Německu a Finsku. Zatímco Němci by investovali do svého vzdělání, Finové by se zaměřili spíše na své zdraví. Do čeho byste investovali vy?

Eurojackpot je oblíbenou loterií nejenom v Česku, ale i v řadě dalších evropských zemích a váže se k němu celá řada zajímavostí.

Komerční článek
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz