Zahraničí

Peskov vyložil karty. Odhalil, jak bude pokračovat válka na Ukrajině

Peskov vyložil karty. Odhalil, jak bude pokračovat válka na Ukrajině
Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov | Zdroj: Profimedia

Moskva nepočítá s tím, že by "speciální vojenská operace" na Ukrajině skončila neúspěchem. Po jednání ruského prezidenta Vladimira Putina se spojenci z Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OSKB) to řekl jeho mluvčí Dmitrij Peskov.

Hlavní cíle "speciální vojenské operace", jak ruská propaganda označuje válku proti Ukrajině, se nezměnily. Země se má demilitarizovat a denacifikovat. Prohlásil to mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov s tím, že o vítězství Moskvy není pochyb, uvedla agentura TASS.

Po jednání hlav států OSKB v arménském Jerevanu se Peskova ptali, zda bude přežití vojenského paktu záviset na výsledku rusko-ukrajinského konfliktu. "S tím se dá souhlasit. Je k tomu ale nutné podotknout, že o úspěchu naší speciální vojenské operace neexistují žádné pochybnosti," prohlásil.

Válka na Ukrajině byla jedním z předních témat, kterým se středeční summit OSKB věnoval. "Prezident Ruska měl možnost informovat své kolegy o tom, jak se dále vyvíjí speciální vojenská operace," doplnil Peskov.

Související obsah

Evropský parlament se ve stejný den usnesl na tom, že Rusko je stát podporující terorismus. "Parlament vyzývá Evropskou unii, aby dále izolovala Ruskou federaci v mezinárodním prostředí, a to i s ohledem na členství Ruska v mezinárodních organizacích a subjektech, jako je Rada bezpečnosti OSN," vzkázal jeho mluvčí Viktor Almqvist. Putin ani Peskov se k tomu však nevyjádřili.

OSKB kromě Ruska a Arménie tvoří Bělorusko, Kazachstán, Kyrgyzstán a Tádžikistán. Uzbekistán své členství v roce 2012 pozastavil.

Rusko podporuje terorismus, shodl se Evropský parlament:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz