Domácí

Scéna jako z filmu. Policista zastavil auto, aby chytil utíkajícího muže

Velkou dávku kuráže prokázal pražský policista, který pronásledoval celostátně hledaného recidivistu. Nejprve se za ním vydal po svých, pak si zastavil auto jedoucí kolem. Nakonec muže dostihl a zadržel. Všechno natočila kamera, kterou měl na sobě.

Když se pražský policista rozhodl prověřit dva podezřelé u stánku na pražské Florenci, ještě netušil, co za pár minut zažije. "S kolegou jsme se rozhodli ty dva muže oslovit, protože jsme se domnívali, že by se mohlo jednat o cizince nelegálně pobývající na území České republiky," popsal zasahující policista Tomáš Jindra.

Jeden z mužů ale najednou začal utíkat. Ačkoliv policista nasadil vysoké tempo, muž byl rychlejší a po chvíli se začal vzdalovat. Strážce zákona ale zachoval chladnou hlavu.

Situace si žádala nějaké alternativní, inovativní řešení. K tomu se naskytla příležitost ve chvíli, kdy pachatel vběhl do vozovky před projíždějící vozidlo. To bezohledně omezil v jízdě a přinutil ho zpomalit. "Toho jsem využil. Vozidlo jsem zastavil a řidiče jsem požádal, aby mě kus cesty za utíkajícím pachatelem svezl," dodal Jindra.

Související obsah

​Poté, co muž uběhl zhruba 400 metrů, zmizel policistovi z dohledu. Pomohla kolemjdoucí, která policistu nasměrovala. Muž byl schovaný za zdí, potom už odpor nekladl.

Zasahující policista prý běhá obden, sprinty moc nemusí, zaměřuje se spíš na vytrvalost. Možná právě to mu pomohlo. Jako filmový hrdina se prý necítí.

"Tady se nejedná o nějaký seriál typu Kobra 11, prostě v tu danou situaci člověk neví, co ho čeká, a musí si za každé situace umět poradit," dodal. Důvod k úprku 34letý uprchlík měl.

"Na muže jsou vydány dva příkazy k zatčení, jelikož je v celostátním pátrání," uvedl mluvčí policie Richard Hrdina. Díky akčnímu přístupu policisty se už vězení zřejmě nevyhne. Hrozí mu dva roky.

kh, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz