Zahraničí

Chuck Norris přišel o parťáka ze seriálu Walker, Texas Ranger. Slavnému herci bylo 66 let

Chuck Norris přišel o parťáka ze seriálu Walker, Texas Ranger. Slavnému herci bylo 66 let
Clarence Gilyard Jr. | Zdroj: Archiv TV Nova

Fanoušci populárního seriálu Walker, Texas Ranger mají důvod ke smutku. V pondělí zemřel seriálový parťák Chucka Norrise Clarence Gilyard mladší. Úmrtí herce ve věku 66 let oznámila Univerzita v Nevadě, kde Gilyard vyučoval.

Smutnou zprávu oznámila v pondělí americká nevadská univerzita. Ve věku 66 let zemřel populární americký herec Clarence Gilyard mladší, který na univerzitě vyučoval filmové a divadelní herectví. Příčinu smrti podle portálu Variety univerzita neuvedla.

Gilyard se proslavil především jako seriálový herec. Jeho nejslavnější rolí byl James Trivette v legendárním seriálu Walker, Texas Ranger. V seriálu vystupoval jako nejlepší kamarád titulního hrdiny Cordella Walkera, s jehož představitelem Chuckem Norrisem se spřátelil i mimo stříbrné plátno.

Související obsah

To však není jediný seriál, v němž se objevil. Zazářil také v oceňovaném americkém právnickém dramatu z devadesátých let Matlock. V něm se objevil hned v 85 epizodách jako soukromý detektiv Conrad McMasters.

Zároveň se ukázal také ve známých filmech. Poprvé se na filmovém plátně objevil v akčním filmu Top Gun. O pár let později ho mohli fanoušci spatřit také v trháku Smrtonosná past. Celkem jeho kariéra trvala přes 30 let.

Nevadská univerzita, kde Gilyard vyučoval, na něj vzpomíná s úctou. "Své studenty hluboce inspiroval, stejně jako každého, kdo ho znal. Měl mnoho neobyčejných talentů a všichni jej znali pro jeho oddanost učení a četné profesní úspěchy," řekla o Gilyardovi podle portálu Deadline děkanka univerzity Nancy Uscherová.

Kariéru Clarence Gilyarda si můžete připomenout v galerii:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz