Krimi

Zásah na pražské poliklinice kvůli ozbrojenému muži. Přišel s nožem i pistolí

Policisté v pondělí odpoledne zasahovali v pražské Kartouzské ulici. V areálu polikliniky se pohyboval muž s nožem a střelnou zbraní. Policie potvrdila, že pachatele zadržela. Co přesně se na místě stalo, vyšetřovatelé dál zjišťují.

"V areálu nemocnice v Kartouzské ulici jsme zajistili muže, který na zaměstnance security po předchozí slovní rozepři vytáhl nůž a poté ukázal i zbraň," upozornila v pondělí odpoledne policie na twitteru.

Hlášení o možném nebezpečí na poliklinice dostali strážci zákona po 13. hodině. Muž, který vyburcoval hlídky, se podle vyšetřovatelů nejprve pohádal s ostrahou při snaze vjet vozidlem do areálu.

"Následně měl muž na security vytáhnout nůž a ukázat, že má u sebe zbraň. Poté vjel do nemocnice. Z tohoto důvodu byli do nemocnice povoláni policisté v balistické ochraně. Muže v areálu nalezli a omezili na osobní svobodě," sdělila TN.cz policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Související obsah

Na místě proběhly i evakuace, než se podezřelého muže podařilo vypátrat a zadržet. "Nikomu v okolí nehrozí žádné nebezpečí a nikdo nebyl zraněn. Veškeré okolnosti incidentu zjišťujeme," ubezpečila mluvčí.

Podle AKTU.cz měl mít pachatel u sebe revolver. "V tuto chvíli není jasné, zda se jednalo o ostrou zbraň, či plynovou," dodala agentura.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz