Zahraničí

Erdogan naléhá na Putina: Vyhlaste jednostranné příměří na Ukrajině

Erdogan naléhá na Putina: Vyhlaste jednostranné příměří na Ukrajině
Turecký prezident Erdogan a jeho ruský protějšek Putin | Zdroj: Profimedia, TN.cz

Tureckému prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganovi dochází trpělivost s ruskou válkou proti Ukrajině. Při čtvrtečním telefonátu s Vladimirem Putinem na něj tlačil, aby vyhlásil jednostranné příměří a přispěl tak k dosažení míru. Kyjev jednání vylučuje, dokud bude Putin u moci.

Erdogan ve čtvrtek telefonicky jednal s Putinem. A zdá se, že tureckému prezidentovi už dochází trpělivost. Po šéfovi Kremlu chce, aby válku na Ukrajině co nejrychleji ukončil, píše portál Al Arabiya

"Prezident Erdogan řekl (Putinovi), že zahájení mírových rozhovorů a jednání může pomoct jednostranné vyhlášení příměří a vize férového řešení," citovala ho jeho mluvčí.

Související obsah

Turecká hlava státu se staví do role mírotvůrce už od začátku rusko-ukrajinského konfliktu. Dobré vztahy udržuje jak s Moskvou, tak Kyjevem. S ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským hovořil hned po Putinovi, upozornil web EWN.

Ankara neuvedla, co Putin na Erdoganův návrh odpověděl. V minulosti si oba politici téměř vždy notovali, Moskva však opakovaně vyloučila, že by se vzdala svých cílů na Ukrajině. Mezi ně kromě jiného patří úplné začlenění okupovaných oblastí na východě a jihu země do Ruska.

Putin opět vyhrožuje. Nebezpečí jaderné války roste, prohlásil (12/2021):

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz