Domácí

Pavel a Babiš se vydají přemlouvat voliče. TV Nova bude u toho

Až do vyhlášení výsledků druhého kola prezidentské volby budou štáby televize Nova sledovat oba kandidáty. Následující dva týdny vám tak budeme přinášet informace, kde a s kým se kandidáti potkali a co dělali.

Petru Pavlovi bude v příštích dvou týdnech v patách Marek Bruna, Andreji Babišovi (ANO) Linda Nguyenová. Podívejte se, co oba kandidáty v blízké době čeká.

Petr Pavel

Podle vítěze prvního kola Petra Pavla není potřeba nějak výrazně měnit strategii, která mu pomohla porazit Andreje Babiše a vyhrát v prvním kole. 

Čeká ho ale několik akcí, kde se bude především potkávat se svými podporovateli a občany po celé České republice. Ty se bude snažit přesvědčit, aby mu 27. a 28. ledna ve druhém kole dali svůj hlas.

Související obsah

Svou podporu Petru Pavlovi už v sobotu vyjádřili nepostupující kandidáti Karel Diviš, Danuše Nerudová, Pavel Fischer (nez.) a Marek Hilšer (nez.). Tři poslední dorazili krátce po sečtení výsledků do volebního štábu Petra Pavla, kde společně řešili také případnou podporu právě během Pavlových výjezdů po Česku.

Neděla byla pro Petra Pavla ve znamení rozhovorů s novináři a uzavřených porad, kde se svými poradci a mediálním týmem řešil svůj program na následujících 14 dní. Ten by měl být hotový během nedělního večera.

Andrej Babiš

Přesnou podobu strategie pro kampaň do druhého kola zatím neznáme. Konkrétní parametry jí dává tým Andreje Babiše od sobotního večera. V pondělí by měl znovu zasednout a určit finální verzi.

Související obsah

Lidé si už ale mohli všimnout, že ač se Babišův tým nechce podělit o to, jaký plán zvolí, další fáze kampaně začala bezprostředně po prvním kole prezidentských voleb.

Od neděle jsou na řadě míst k vidění billboardy, které míří proti Babišovu konkurentovi Petru Pavlovi, což značí slogan, který obsahuje: "Nezavleču Česko do války. Jsem diplomat. Ne voják." Téma války na Ukrajině by tedy mohlo být jedním z témat Babišovy kampaně. Už dříve mluvil o tom, že jako prezident by chtěl v Praze uspořádat mírový summit. 

Andreje Babiše zatím nikdo z neúspěšných kandidátů nepodpořil, dokonce ani Jaroslav Bašta (SPD), který cílil na podobné voliče. Babiš v neděli odpoledne řekl, že neděli věnoval odpočinku. V následujících dvou týdnech má prý ale v plánu navštívit minimálně pět krajů, kde se chce setkávat s občany. Přesný plán doladí se svými spolupracovníky v pondělí dopoledne.

kdu, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz