Domácí

Měsíční výhled: V Česku zase přituhne, teploty klesnou pod nulu

Měsíční výhled: V Česku zase přituhne, teploty klesnou pod nulu
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Do Česka se po několika teplých týdnech znovu vrátí zima. V noci tak teploty zase spadnou pod nulu. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Dočkáme se navíc i sněhové přikrývky.

"Období příštích čtyř týdnů (16. 1. 2023 – 12. 2. 2023) jako celek očekáváme teplotně i srážkově průměrné," informoval na svém webu Český hydrometeorologický ústav.

Po uplynulých čtyřech teplotně nadprůměrných týdnech se počasí podle meteorologů vrátí do normálu. "Teploty budou odpovídat těm průměrným, které se obvykle vyskytují v období druhé poloviny ledna a první poloviny února," doplnil ČHMÚ.

Související obsah

Musíme se tedy připravit na to, že se znovu ochladí. Během prvních tří týdnů (od 16. 1. do 5. 2) budou teploty v noci padat až k 4 °C. Naopak přes den teploměry naměří kolem 2 °C.

Poté se však o pár stupňů oteplí. Od 6. do 12. února meteorologové očekávají přes noc kolem 2 °C, přes den se pak teploty budou pohybovat okolo 4 °C.

Počítat navíc musíme také se srážkami, ať už sněhovými, nebo dešťovými. "Srážkově očekáváme jednotlivé týdny předpovědi průměrné až mírně nadprůměrné," doplnil Český hydrometeorologický úřad.

Průměrná teplota se v Česku v tomto období pohybuje kolem 1,1 °C. Podle dostupných informací ČHMÚ bylo nejtepleji v roce 2002, kdy teploměry naměřily 3,8 °C. Naopak nejchladněji bylo v roce 1942, kdy teploty klesly až k 12,3 °C.

Skiareály bojují s oblevou. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz