Zahraničí

V zahraničí volby startují už ve čtvrtek. První Češi k urnám půjdou v Americe

Prezidentské volby začínají na několika místech v zahraničí. První voliči mohou vyrazit k urnám už ve čtvrtek večer, jako první budou volit Češi žijící v Jižní Americe.

V šest hodin večer středoevropského času se otevřou volební místnosti v Brazílii, Chile a také Argentině. Jako další dostanou možnost hlasovat voliči na Kubě a nebo například na východním pobřeží Spojených států amerických. Jako poslední se na americkém kontinentu otevřou volební místnosti v Los Angeles.

Možnost volit dříve budou mít také Češi žijící v Austrálii, Asii a východní Africe. Na většině evropských zastupitelských úřadů pak začnou volby shodně jako v České republice, tedy v pátek ve dvě hodiny odpoledne.

Související obsah

​Důvodem, proč se některé volební místnosti otevírají dříve, je to, aby výsledky ze zahraničí mohly být sečteny ve stejné chvíli, kdy se začne sčítat v Česku.

K volbám v zahraničí se registrovalo přes 14 tisíc lidí. Očekává se, že další tisíce přijdou s volebními průkazy. Celkem se za hranicemi může volit na 110 místech. V prvním kole voleb před dvěma týdny hlasovalo v zahraničí asi 16 tisíc Čechů.

sei, TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz