Zahraničí

Nová fotka odhalila Putinovo tajemství. Snaha o maskování byla marná

Nová fotka odhalila Putinovo tajemství. Snaha o maskování byla marná
Putin na návštěvě Lomonosovy univerzity (25. 1. 2023) | Zdroj: Profimedia

Je veřejným tajemstvím, že ruský prezident Vladimir Putin není spokojený se svou výškou. A ke svým 170 centimetrům se často snaží další přidávat. Většinou si toho nikdo nevšimne, při středeční návštěvě Lomonosovy univerzity v Moskvě ale pokus o kamufláž odhalily hledáčky fotoaparátů.

Putinových 170 centimetrů mu kazí pečlivě budovanou image tvrďáka, pro kterého není bitka s medvědem nic neobvyklého. Proto nepřekvapí, že když má příležitost, snaží se různými triky vypadat vyšší.

Ve středu přišel ruský prezident mezi studenty moskevské Lomonosovy univerzity v polobotkách s mohutnějšími podpatky, než je u pánských bot běžné.

Jak upozornil portál Daily Mail, přidalo mu to přinejmenším dva a půl centimetru. Do očí bijící je i místo, odkud Putin fotografům pózoval a jakým způsobem se kolem něj ostatní shromáždili. Díky tomu se nedá poznat, jak je kdo skutečně vysoký.

Putin na návštěvě Lomonosovy univerzity (25. 1. 2023) | Zdroj: Profimedia

Není to poprvé, co přichází Putinův komplex na přetřes. ​Už před lety unikla informace o nařízení, podle kterého nesmí být při focení v místnosti nikdo vyšší než ruský prezident, připomněl list Express.

Související obsah

"Nikdo nesmí být vyšší, aby Putina na fotkách nebo videích neponížil. Proto jsou všichni jeho bodyguardi nižší. Vytváří to dojem, že je Putin vysoký," uvedl tehdy zdroj z Kremlu.

V uplynulých měsících se také pravidelně spekuluje o zdraví muže, který před bezmála rokem rozpoutal nejkrvavější konflikt v Evropě od druhé světové války. Údajně má trpět rakovinou a Parkinsonovou chorobou.

Zelenskyj pochybuje, že Putin žije. Prý nemá s kým jednat:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz