Domácí

Zemana překvapily výsledky voleb. Nebudu Babišovi sypat sůl do ran, řekl

Zemana překvapily výsledky voleb. Nebudu Babišovi sypat sůl do ran, řekl
Miloš Zeman | Zdroj: Twitter / @PREZIDENTmluvci

Výsledky voleb stávajícího prezidenta Miloše Zemana překvapily, řekl v rozhovoru pro Frekvenci 1. Čekal, že Pavel možná vyhraje, nepředpokládal ale prý, že protikandidáta porazí s tak velkým rozdílem hlasů. Pavel jich totiž získal o téměř milion více, tj. o více než 16 procentních bodů, než Andrej Babiš.

Se svým nástupcem se stávající prezident Miloš Zeman podle svých slov rád setká, pokud bude Petr Pavel mít zájem. V rozhovoru pro Frekvenci 1 se svěřil, že ho výsledky voleb překvapily. "Poctivě přiznávám, čekal jsem, že možná vyhraje, ale že vyhraje náskokem 16 procentních bodů, to jsem nečekal," řekl.

Co se poraženého kandidáta týče, nechtěl Zeman blíže komentovat jeho chyby s odůvodněním, že nebude sypat sůl do jeho ran. "Kdyby Andrej Babiš vyhrál, měl bych asi pětiminutový projev o chybách v jeho poslední kampani," konstatoval.

Související obsah

​Zároveň ale nesouhlasí se slovy premiéra Petra Fialy (ODS), který pronesl, že Babišova politická éra skončila. Neúspěch v prezidentské volbě podle Zemana neznamená, že je poražený kandidát odepsaný.

V souvislosti s tím připomněl svou prohru v roce 2003, kdy se prezidentem stal Václav Klaus. Nakonec se Zeman na Hrad dostal v roce 2013 a svůj mandát obhájil i ve volbách o pět let později.

Podívejte se na rozhovor s příštím prezidentem Petrem Pavlem:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz