Domácí

Sníh v Česku zkomplikoval dopravu. Meteorologové zpřísnili výstrahu

Dopravu ve středu večer zkomplikovalo na několika místech Česka silné sněžení. Meteorologové kvůli tomu zpřísnili výstrahu a varovali, že nasněžit mohou i tři centimetry za velmi krátký čas. Lidé by si měli dávat pozor také na silný vítr s nárazy až kolem 70 kilometrů v hodině.

Některé části Česka ve středu večer zasáhlo intenzivní sněžení. S komplikacemi se potýkali řidiči na Pražském okruhu, ale i na řadě dálnic. Provoz na D1 zkomplikovaly na Vysočině uvízlé kamiony, kvůli kterým se tvořily kolony.

Letiště Praha vzhledem k nepříznivým povětrnostním podmínkám nemohlo krátkodobě přijímat lety. "Vzhledem k této situaci došlo k odklonu tří letů. Hlavní přistávací a vzletová dráha byla ve 20:48 otevřena. Letiště je zpět v běžném provozu," uvedla mluvčí Klára Divíšková.

V Karlovarském kraji policisté apelovali na řidiče, aby kvůli hustému sněžení dbali zvýšené opatrnosti, popřípadě nevyjížděli vůbec.

Pražští hasiči v souvislosti se silným větrem zasahovali u tří případů spadlých stromů. "Třeba v Hostivaři jsme odstranili strom, který spadl na zaparkované auto," uvedli.

Šestnáct hasičských jednotek zasahovalo v Ústeckém kraji v době od 18:44 - 20:52 hodin celkem u 14 událostí spojených s pády stromů a větví. V devíti případech to bylo na Litoměřicku, tři výjezdy měli na Ústecku a na Děčínsku a Teplicku vyjížděli k jedné události. Hasiči stromy rozřezali pomocí motorových pil a odstranili je z komunikací. Kromě odstraňování popadaných stromů zasahovali také u DN tří automobilů v Petrovicích na Ústecku.

Související obsah

Meteorologové kvůli počasí zpřísnili výstrahu. "S ohledem na intenzivní sněžení při přechodu srážkové linie od severozápadu jsme vydali krátkodobou výstrahu na pozorovaný jev. Nasněžit může v dotčených oblastech i kolem tří centimetrů sněhu za velmi krátkou dobu. Pozor zejména na silnicích. Na čele systému budou také nárazy větru až kolem 70 km/h," varoval ve středu večer Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na twitteru.

​Výstraha před silným sněžením s vysokým stupněm nebezpečí pro Prahu, Středočeský, Jihočeský, Jihomoravský, Plzeňský kraj a Vysočinu platila do středeční 23. hodiny.

​"Komunikace mohou být nesjízdné, zhoršená dohlednost, možnost vzniku kalamitní situace. Doporučuje se vzít v úvahu možnost náhlého poklesu dohlednosti a náhlé tvorby sněhové pokrývky, přizpůsobit tomu rychlost jízdy. Sledovat předpověď počasí a dopravní zpravodajství," doporučil ČHMÚ.

Až do čtvrteční 18. hodiny pak platí varování před závějemi. Týká se vyšších poloh Libereckého, Královéhradeckého, Olomouckého a Moravskoslezského kraje.

Až do čtvrtka platí i další výstrahy s nižším stupněm nebezpečí, které varují před větrem, sněhem či sněhovými jazyky.

Výstraha před silným větrem | Zdroj: ČHMÚ

Fakultní nemocnice Bulovka se ocitla bez proudu. Vedení zvažovalo evakuaci pacientů:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz