Zajímavosti

Luxus, který si může dovolit skoro každý. Město rekordů nabízí nevšední zážitky

Dubaj nevypráví jen pohádku "tisíc a jeden mrakodrap", ve městě rekordů najdete mnohem víc. Vedle nejvyšších budov světa si užijete dlouhé písčité pláže nebo arabskou oázu klidu. Symbol luxusu a fantazie vám představíme ve speciálu pořadu Experti na cestách.

Dubaj je město, které musíte vidět, abyste uvěřili. Hltat budete i naprosto obyčejné věci, které vám v dubajské verzi najednou přijdou nevšední. Každá budova má jiný vzhled, a přesto se ve všech odráží dynamika a rychlost třímilionového města, které se dělí na 14 čtvrtí.

Mezi ty nejexkluzivnější patří Dubaj Marina a Džumeira, za senzacemi a rekordy ale musíte do centra Dubaje, kde stojí nejvyšší mrakodrap světa Burdž Chalífa. Stavba, na kterou v roce 2011 šplhal ve filmu Mission: Impossible – Ghost Protocol Tom Cruise, měří 828 metrů a pro běžné užití má 163 pater.

Deset z nich si zabral módní návrhář Giorgio Armani, který si uvnitř postavil hotel. Až nahoru vyjedete nejrychlejším výtahem světa, který jede rychlostí až 62 kilometrů v hodině. Na nejvýše položenou venkovní vyhlídku na světě, která se nachází ve 124. patře, se tak dostanete za necelou minutu.

Související obsah

​Kromě nejrychlejšího výtahu je ale v tomto mrakodrapu i nejvýše položený bazén či mešita na planetě. To všechno jsou důvody, které z mrakodrapu dělají jednu z nejvyhledávanějších atrakcí města. A turisté tam čekají dlouhé fronty za každého počasí.

To může potvrdit i zcestovalý průvodce Ridha Ben Ahmed, který v Dubaji žije poslední tři roky. "V Dubaji narazíte na všechny národnosti světa. O některých jsem ani nevěděl, že existují, dokud jsem je tam nepotkal. Během tradičních muslimských svátků je ve městě víc Indů, ale ostatní světové události lákají všechny turisty," nastínil Ahmed.

Související obsah

​Podle něj je to město pro každého. "Dubaj není jen pro smetánku, může tam vyrazit opravdu každý. Když máte nižší rozpočet, můžete si vzít tříhvězdičkový hotel, který je také krásný a čistý. A lidé jsou v něm spokojení," zmínil Ahmed, podle kterého je dalším řešením ubytování mimo Dubaj.

"Všechno od Abú Dhabí až na Fudžajru má úroveň, takže můžete bydlet v jakémkoliv emirátu a u toho poznávat svět kolem. Do Abú Dhabí je to z Dubaje 1,5 hodiny, do emirátu Ras Al Chajma necelou hodinu," uzavřel průvodce.

TN.cz

K tématu Zajímavosti

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz