Počasí

Před námi je týden zalitý sluncem, noci budou ale pořádně mrazivé. VÝSTRAHA

Po větrném týdnu, který byl bohatý na sněhové srážky, dočkáme se příští týden více sluníčka. Za týden nasvítí místy až 50 hodin slunečního svitu, noci ale budou kvůli radiačnímu ochlazování mrazivé, teploty budou místy klesat až k -15 °C. Varování Českého hydrometeorologického stavu (ČHMÚ) před mrazivým počasím platí minimálně do středy.

ČHMÚ vydal v neděli varování před silným mrazem. Ten se při vyjasnění a sněhové pokrývce  objeví v noci a ráno zejména v oblasti Českomoravské vrchovině a na severu, severovýchodě a východě území. Teploty budou klesat pod -12 °C minimálně až do středy.

v pondělí se k nám bude od západu nasouvat oblast vysokého tlaku vzduchu, kterou Němci nazvali jako Elisabeth. Převládat bude polojasno až oblačno, ojediněle sněhové přeháňky. Během odpoledne a večera očekáváme další ubývání oblačnosti až na skoro jasno. Nejnižší ranní teploty budou klesat na -2 až -7 °C, na Českomoravské vrchovině na -9 °C, na sněhové pokrývce bude až -13 °C. Odpolední teploty se budou pohybovat mezi -2 až 2 °C, pocitově mezi -5 až 1 °C.

Srážkové výstupy modelů jsou | Zdroj: TN.cz

​Počasí od úterý do konce týdne, bude psát dost podobný scénář. Pozor na studená rána. To nejchladnější z celého týdne přinese zřejmě úterý. V úterý bude jasno až polojasno, ojediněle zataženo nízkou oblačností. Noční teploty -6 až -10 °C, ojediněle až -15 °C. Denní teploty -3 až 1 °C. Ve středu bude jasno až polojasno, jen ojediněle zataženo nízkou oblačností. Noční teploty -4 až -8 °C, ojediněle kolem -10 °C. Denní teploty -1 až 3 °C. Pocitově mírně nižší. Ve čtvrtek bude jasno až polojasno, jen ojediněle zataženo nízkou oblačností. Noční teploty -4 až -8 °C, ojediněle kolem -10 °C. Denní teploty 0 až 4 °C. V pátek bude jasno až polojasno, jen ojediněle zataženo nízkou oblačností. Noční teploty -4 až -8 °C, ojediněle -10 °C. Denní teploty 0 až 4 °C.

Víkend bude slunečný

Žádnou výraznější změnu v počasí nepřinese ani víkend. I nadále bude převládat slunečné počasí, jen po ránu a dopoledne bude zřejmě přibývat míst s nízkou oblačností. V sobotu bude jasno až polojasno, jen ojediněle zataženo nízkou oblačností. Noční teploty -4 až -8 °C. Denní teploty 1 až 5 °C. V neděli bude jasno až polojasno, jen ojediněle zataženo nízkou oblačností. Noční teploty -4 až -8 °C. Denní teploty 1 až 5 °C.

Délka slunečního svitu ve vybraných městech v tomto týdnu  hodin
Praha 47
Karlovy Vary 46
Brno 41
Churáňov 51

Na horách ve všech koutech České republiky vládnou v těchto dnech skvělé podmínky pro lyžování. Tento týden napadlo místy i přes metr sněhu.  

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

K tématu Počasí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz