Domácí

Silnice v Sezimově Ústí připomíná polní cestu. Starosta ji opravit nechce

Potmě a cestou plnou výmolů musí denně chodit nebo projet lidé z jedné čtvrti v Sezimově Ústí. Obyvatelé už několikrát urgovali město, aby jim postavilo běžnou zpevněnou silnici s asfaltovým povrchem. Zatím ale bez úspěchu.

Více než příjezdovou cestu k rodinným domům připomíná spojnice v Sezimově Ústí polňačku nebo tankodrom. Kvůli hlubokým dírám není místy ani kde se vyhnout. Lidé tam žijí u blátivé cesty bez veřejného osvětlení.

"Absolutně je to nezajímá. Mají zájem akorát na tom, abychom se tady pomlátili a pozabíjeli," zlobil se pan Miroslav Černý. Ten žije v ulici už 30 let. Situace se prý zhoršila před dvěma roky, kdy tamtudy začaly na parkoviště projíždět autobusy. Kvůli výmolům už prý přišel i k úrazu a skončil v nemocnici.

Související obsah

S opakovanou žádostí o běžnou zpevněnou silnici s asfaltovým povrchem u města neuspěl. Starosta podle něho přišel s neakceptovatelným návrhem. "Opraví se to, pokud se tam bude stavět nějaká nová komunikace, aby se na tom podílelo více subjektů. Kdyby to hradilo jenom město, tak si myslím, že v jiných částech města by se cítili dotčení, protože oni si opravu financovali sami," vysvětlil starosta Sezimova Ústí Martin Doležal.

Jedná se o úsek dlouhý zhruba 400 metrů, kde denně projde několik lidí a projede několik aut. A také zmiňované autobusy, které nemají jinou cestu, kudy se dostat na firemní parkoviště.

Město silnici prozatím záplatuje sutí. Jenže záplaty vydrží podle obyvatel jen pár měsíců. Pak se znovu začnou drolit a výmoly se navíc zvětší. Jestli to takhle půjde podle místních dál, neustálé záplatování prý časem město vyjde dráž, než kdyby vybudovalo běžnou komunikaci.

jal, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz