OBCHODNÍ SDĚLENÍ – Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah

Plánujete letní dovolenou? Propadněte kouzelnému Kypru!

Plánujete letní dovolenou? Propadněte kouzelnému Kypru!
Zdroj: Blue Style

Je třetím největším ostrovem ve Středozemním moři a cestovatele z celého světa láká na své nádherné pláže, bohatou historii a krásnou přírodu. Na jihu se o přízeň turistů uchází „řecká“ Kyperská republika, na severu pak „turecký“ Severní Kypr. Každá část ostrova nabízí něco jiného, ale obě jsou dokonalou destinací pro vysněnou dovolenou.

Jižní Kypr s řeckou atmosférou

Ayia Napa, Larnaka, Limassol, Protaras, Paphos. To jsou jména nejpopulárnějších destinací v jižní části Kypru. Právě v nich si můžete užívat dokonalý odpočinek na písčitých plážích. „Kypr je také proslulý svým azurovým mořem, které je navíc neuvěřitelně průzračné. Není divu, že se právě tady podle řeckých bájí zrodila z mořské pěny řecká bohyně lásky a krásy Afrodity. Určitě doporučuji zajet se podívat i na její pláž, tedy na místo, kde poprvé vstoupila bosou nohou na zemský povrch,“  říká obchodní ředitelka CK Blue Style Lenka Pátek.

Afroditina pláž patří k těm nejhezčím plážím jižní Kréty | Zdroj: Blue Style

​​Další důvodem pro návštěvu jižního Kypru je jeho nádherná příroda, ostrov totiž kypí zelení, najdete zde rozlehlé vinice i piniové lesy. Největším lákadlem je pohoří Troodos, které zabírá více než polovinu jižní části ostrova. Při pěších túrách narazíte na endemické rostliny jako je dub olšolistý či cedr krátkolistý.

Pohoří Troodos vás dostane svojí panenskou přírodou | Zdroj: Blue Style

Milovníky historie zase nadchnou ruiny téměř 2 500 let starého antického města Kourion s pozůstatky Apollónova chrámu, řeckořímským divadlem i sportovním stadionem.

Historie na vás dýchne i v městečku Limassol s krásným přístavem, promenádou a stejnojmenným hradem. Ten nyní slouží jako muzeum, jehož návštěvou se vydáte doslova proti proudu času.

Městečko Limassol zdobí i středověký hrad Kolossi | Zdroj: Blue Style

​A kde se ubytovat? „Rodinám s dětmi, ale i těm, co cestují jen v páru, doporučuji hotel Nelia Beach ,který se nachází na krásné písčité pláži v letovisku Ayia Napa,“ říká Lenka Pátek z CK Blue Style.

Panenský Severní Kypr

I když na severní části Kypru taktéž najdete hotelové pláže, jeho největším lákadlem jsou ty přírodní a nedotčené pláže s nejjemnějším zlatavým pískem. Nenajdete tady žádné stánky s občerstvením, prodejce suvenýrů ani hotely. Odměnou za toto „nepohodlí“ vám však bude klid, ticho a stovky metrů té nejnádhernější pláže prakticky jen pro vás. Pokud je toto dovolená dle vašeho gusta, určitě navštivte Golden beach na poloostrově Karpaz.

Pláž Golden beach nadchne všechny milovníky ticha a klidu | Zdroj: Blue Style

​Uvítáte-li však během svého plážového odpočinku přeci jen turistickou vybavenost, zvolte pláž Glapsides nedaleko Famagusty nebo Escape beach v Kyrenii.

Stejně jako jižní, tak i Severní Kypr oplývá historickými stavbami. Například ve městě Kyrenia můžete obdivovat rozlehlou byzantskou pevností tyčící se přímo nad zdejším přístavem.

Za návštěvu určitě stojí také opuštěná Varosha čtvrť duchů. Kdysi prosperující letovisko, ve kterém svou dovolenou trávila leckterá hollywoodská hvězda. Od turecké invaze na sever ostrova v roce 1974 se však stala doslova městem duchů. Až nyní se otevřela turistům, kteří si ho můžou prohlédnout.

Varosha bývala luxusním letoviskem, kde se slunila i herečka Elizabeth Taylor | Zdroj: Blue Style

​Byť je Severní Kypr mezi cestovatelskými lokalitami nováčkem, i tak se pyšní kvalitními hotely s prvotřídními služby. „Doporučuji hotel Kaya Artemis Resort, který leží na krásné písčité pláži a má svůj vlastní aquapark. Navíc se  nachází v blízkosti malebné vesničky Bafra,“ říká Lenka Pátek z CK Blue Style.

Komerční článek

K tématu Experti na cestách

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz