Domácí

Plyn jsem navrtal omylem, přiznal muž. Před soudem je kvůli smrtící explozi

Muž, který je obžalovaný z toho, že zavinil explozi domu v Koryčanech, se ve čtvrtek u soudu v Kroměříži přiznal, že omylem navrtal plynové potrubí. Dva hasiči před rokem a půl během zásahu na místě výbuchu zemřeli.

Trosky rodinného domu rozmetané na silnici, v nichž našli smrt dva zasahující hasiči. Tak vypadala tragédie, která se v září 2021 odehrála v Koryčanech. Podle spisu je viníkem 31letý muž. On sám stál v době výbuchu před domem, jeho tehdy 27letá těhotná partnerka byla v zahradě za domem.

Pár minut před explozí muž dům opravoval a měl narušit plynovou přípojku. Ve čtvrtek u soudu přiznal, že ji narušil při vrtání děr. Najednou uslyšel syčení ucházejícího plynu. Zavolal plynaře, kteří na místo poslali hasiče. Ještě stačil uzavřít přívod plynu do domu. O chvíli později ale budova vyletěla do povětří.

Související obsah

"Obžaloba je podána pro přečin obecné ohrožení z nedbalosti. Obžalovanému je kladeno za vinu, že neodborným zásahem způsobil explozi domu," sdělil státní zástupce Jiří Láníček.

Smrt svých kolegů uctili po pár dnech hasiči z celé České republiky. Exploze poškodila i okolní domy, u jednoho byl narušený štít, u druhého zadní část střechy. Škoda se vyšplhala na několik milionů korun.

Obžalovanému muži teď hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.

jal, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz