Zimní speciál

Milovníci zimy vyrážejí na hory. Na některých místech je stále i metr sněhu

Ačkoli v pátek začínají velikonoční svátky a kalendář nyní ukazuje datum 6. dubna, stále se na některých místech dá lyžovat. A třeba pod Pradědem v Jeseníkách si užijí také milovníci běžek. Podle meteorologů navíc ještě pár centimetrů sněhu připadne.

Skoro se nechce věřit, kolik je ještě třeba v okolí Pradědu sněhu. I ve čtvrtek sem proto mířily desítky milovníků zimy ze širokého okolí.

Na sjezdovkách na Ovčárně pod Pradědem je stále kolem metru sněhu a už čtvrtý den ani přes den teplota nevystupuje nad nulu. K dokonalosti chybí snad jen azurová obloha. Sluníčko se přes mraky prodralo jen občas. I tak si ale návrat do zimy užívali i běžkaři nebo turisté.

Související obsah

​Horská služba ale turisty varuje před chůzí mimo vyznačené trasy. Třeba hřebeny Jeseníků jsou zledovatělé po oblevě z konce března. Zimní počasí tu ale vydrží i v dalších dnech. A sníh se může objevit i v nižších polohách.

"V průběhu noci ze čtvrtka na pátek bude oblačnosti od východu přibývat a očekáváme občasné sněžení nebo sněhové přeháňky včetně těch nejnižších nadmořských výšek," předpověděla meteoroložka Dagmar Honsová.

Oteplení přijde až se začátkem příštího týdne.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz