Zahraničí

Zloděj se schoval v kavárně. Tam byl ale sraz fanoušků, všichni měli stejný kostým

Zloděj se schoval v kavárně. Tam byl ale sraz fanoušků, všichni měli stejný kostým
Ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Kuriózní dopadení zloděje zažili policisté z anglického Londýna. Tam, na sjezdu fanoušků filmové ságy Star Wars, se rozhodli krást tři muži. Jeden z nich ale utekl na místo, které se mu stalo osudným. Zamířil do kavárny, kde se shodou okolností konal kostýmový sraz fanoušků. Všichni, kromě zloděje, tak byli ve stejné masce.

​Policie zatkla jednoho ze tří podezřelých mužů, kteří měli krást na třídenním sjezdu fanoušků kultovní filmové ságy Star Wars. Ten se konal na výstavišti ExCel v Londýně. Do kapes si podle deníku The Sun strčili několik vzácných filmových figurek.

Muž, kterého se nakonec podařilo zadržet, se podle deníku Mirror dal nejprve před policií na útěk. To se mu ale nevyplatilo. Zamířil totiž do nedaleké kavárny, kde se zrovna konal fanouškovský sraz.

Související obsah

​K lupičově smůle to bylo ale setkání fanoušků konkrétní postavy. Všichni, kromě zloděje, tak byli ve stejném, a to dost atypickém, kostýmu.

Jednalo se totiž o setkání v kostýmech huňatých Wookiee, fiktivního mimozemského druhu, který pochází z pera tvůrce George Lucase. Z tohoto druhu pochází například známá postava z filmové ságy Star Wars Žvejkal.

Policii tak v davu "huňáčů" nedělalo problém zloděje najít. "Byl tam jako pěst na oko," uvedli policisté.

Star Wars oslavily 45 let, vesmírné fantasy je opět v kurzu:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz