Zahraničí

S von der Leyenovou se Pavel v Bruselu nesetkal. Přijede za ním do Prahy

Prezident Petr Pavel dnes končí svou návštěvu Bruselu. V plánu měl setkání se všemi předsedy unijních organizací, to se ale nakonec nepovedlo. Po telefonátu s předsedkyní Evropské komise oznámil, že za ním Ursula von der Leyenová přijede 2. května do Prahy.

Prezident Petr Pavel se nakonec nesešel s předsedkyní Komise von der Leyenovou. Spojili se ale prostřednictvím videohovoru.

Během telefonátu se domluvili na tom, že šéfka Komise navštíví 2. května Prahu. oznámil prezident v pátek. Osobní schůzku ve čtvrtek zrušila z osobních důvodů.

Pátek začala hlava státu setkáním s předsedou Evropské rady Charlesem Michelem. S tím se bavili podle Pavlových slov hlavně o aktuálních výzvách, kterým Evropská unie čelí. A také o možnostech poválečné obnovy Ukrajiny.

Související obsah

Poté Pavel zamířil do Evropského parlamentu za jeho šéfkou Robertou Metsolaovou. S tou nejprve slavnostně podepsal pamětní knihu na blízké lavičce Václava Havla, poté jednali mezi čtyřma očima.

Pavel strávil v Bruselu celkem tři dny. Středu a čtvrtek zasvětil hlavně jednání v NATO. Setkal se s generálním tajemníkem Jensem Stoltenbergem a také šéfem vojenského výboru.

Podívejte se na záznam tiskové konference:

kdu, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz