Počasí

ČHMÚ rozšířil výstrahu: Horké letní počasí představuje riziko požárů

ČHMÚ rozšířil výstrahu: Horké letní počasí představuje riziko požárů
Požár, ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Teplé počasí s sebou přináší i rizika. Český hydrometeorologický ústav ČHMÚ) varuje před vznikem požárů. Dosavadní výstrahu v neděli rozšířil na většinu Čech. Výstraha bude platit až do odvolání.

Na rostoucí riziko reagoval ČHMÚ, který v neděli rozšířil dosavadní výstrahu před výskytem požárů. Horké a suché počasí, které v posledních dnech vládne, šanci na vypuknutí požáru drasticky zvýšilo.

Původně byla výstraha, kterou ČHMÚ vydal v pátek, zaměřená pouze na střední, severozápadní a západní Čechy. Od pondělního rána ale hrozí požáry na většině území Čech. Výstraha má trvat až do odvolání.

Související obsah

V současnosti se varování před požáry týká Prahy, Středočeského, Karlovarského, Plzeňského, Ústeckého, Libereckého (Česká Lípa, Nový Bor, Turnov), Královéhradeckého (Dobruška, Dvůr Králové nad Labem, Hořice, Hradec Králové, Jaroměř, Jičín, Kostelec nad Orlicí, Nová Paka, Nové Město nad Metují, Nový Bydžov, Rychnov nad Kněžnou) a Pardubického kraje (Česká Třebová, Hlinsko, Holice, Chrudim, Litomyšl, Pardubice, Přelouč, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto).

Lidem ústav doporučuje, aby nerozdělávali ohně v přírodě, zejména v lesích, nevypalovali trávu a neodhazovali cigaretové nedopalky na zem. Mezi ohně v přírodě se řadí i přenosné vařiče, které také mohou představovat zdroj nebezpečí. V neposlední řadě lidem ČHMÚ radí hospodárnost s vodou a dbaní na obecní vyhlášky a zákazy k riziku požárů.

Na rozsah výstrahy před výskytem požárů se můžete podívat zde:

Výstraha před rizikem požárů 28.5. 2023 | Zdroj: ČHMÚ

U Pravčické brány vypukl požár. Hasiči lokalizovali oheň po hodině:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz