Počasí

Čeká nás zatím nejteplejší týden v roce. Platí výstraha před požáry

Podle meteorologů nás čeká zatím nejteplejší týden v roce. Ve čtvrtek by mohlo být až 28 stupňů. S vysokými teplotami bude také spojené sucho. Na některých místech České republiky už platí výstraha před požáry a pozor si dejte i na klíšťata.

Rodiče se svými dětmi v pondělí dopoledne využili slunečného počasí a vyrazili na hřiště. Pro jistotu ale ještě v mikině a teplácích. V úterý už ale budou moci vyměnit toto oblečení za letní. Čeká nás totiž zatím nejteplejší týden v tomto roce.

"Nejvyšší odpolední teploty budou letní. Nejčastěji se budou zastavovat kolem 25 stupňů Celsia. Ve čtvrtek pak v maximech naměříme až 28 stupňů," informovala meteoroložka Dagmar Honsová.

Související obsah

Zatímco na Zlínsku ještě před pár dny hasiči likvidovali škody po přívalových deštích, v některých krajích už meteorologové vydali výstrahu před požáry, a to kvůli suchu. Zároveň varují také před aktivitou klíšťat, která je na mimořádném stupni.

Výstraha | Zdroj: ČHMÚ

​"Pozor i na sluneční paprsky, UV index bude na středních a vysokých hodnotách," varovala Honsová. Pokud se tak budete zdržovat na přímém slunci, rozhodně se budou hodit sluneční brýle, opalovací krém a pokrývka hlavy.

Počasí se věnovalo také vysílání TN Live:

kdu, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz