Zahraničí

Ve 106 letech zemřela nejstarší Slovenka. Prozradila recept na dlouhověkost

Nejstarší Slovenka, paní Gizela Dvončová
Nejstarší Slovenka, paní Gizela Dvončová | Zdroj: TASR / Profimedia

Smutná zpráva zasáhla v neděli večer celé Slovensko. Zemřela Gizela Dvončová, nejstarší Slovenka, která se dožila úctyhodných 106 let. Ještě před smrtí ale stihla prozradit svůj recept na dlouhověkost.

Do nebe odešla nejstarší obyvatelka Slovenska. Gizele Dvončové bylo 106 let a žila ve městě Partizánske nedaleko Nitry. Zprávu o jejím úmrtí zveřejnil starosta města Jozef Božik.

"Dnes nás ve věku 106 let navždy opustila nejstarší občanka našeho města a Slovenské republiky paní Gizka Dvončová. Dovolte mi vyjádřit upřímnou soustrast rodině a všem blízkým. Odpočinutí věčné dej jí Pane, světlo věčné ať jí svítí, ať odpočívá v pokoji," napsal na facebooku.

Související obsah

​Svou dlouhověkost paní Gizka, jak jí její přátelé říkali, připisovala životu bez stresu. Na oslavě svých 106. narozenin televizi Markíza řekla, že se cítí dobře a nic ji nebolí. "Jsem zdravá," řekla tehdy. Letos v prosinci by oslavila 107. narozeniny.

Nejstarší Slovenka milovala hudbu a zpěv. Ještě nedávno si vychutnávala koncert sboru, který v 86 letech spoluzakládala. Tehdy ještě nikdo netušil, že se bude účastnit i oslav 20. výročí založení. Hudbu ale měla ráda celý život a vedla k ní i své děti, které ve sboru dodnes působí.

Nejstarší muž v Česku vloni oslavil 103. narozeniny. Jeho ženě je 109 let:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz