Zahraničí

Znepokojivý vzkaz čínského prezidenta: Připravme se na nejhorší

Čínský prezident Si Ťin-pching
Čínský prezident Si Ťin-pching | Zdroj: Profimedia

Čínský prezident Si Ťin-pching nařídil činitelům, kteří mají na starosti bezpečnost, aby se připravovali na nejhorší možné scénáře. Vládnoucí komunistická strana se totiž chystá na různé vnitřní i vnější hrozby.

"Komplexita a složitost problémů národní bezpečnosti, kterým nyní čelíme, významně vzrostla," prohlásil Si na úterním zasedání Ústřední komise pro národní bezpečnost. O jeho slovech informoval web CHINA DAILY.

"Musíme přemýšlet nad tím nejdůležitějším a nad nejhoršími scénáři a připravit se na významné zkoušky silného větru a drsných vln, a dokonce i nebezpečného a rozbouřeného moře," prohlásil čínský prezident.

Komunistická strana se totiž výrazněji snaží zabránit vnitřním i vnějším hrozbám, které jí podle ní hrozí, napsal web stanice CNN. Peking v současnosti čelí ekonomickým problémům a musí se potýkat s náročnou mezinárodní situací.

Související obsah

Zároveň Si vyzval k urychlení modernizace národního bezpečnostního systému s důrazem na větší efektivitu v boji. Chce také, aby rychle vznikl národní monitoring bezpečnostních rizik a systém brzkého varování. 

"Všechno v Čínské lidové republice se týká národní bezpečnosti a země se stále více zaměřuje na lepší koordinaci bezpečnosti, přičemž se zdá, že bezpečnostní stránka vítězí nad ekonomickou," okomentoval aktuální situaci odborník na Čínu Bill Bishop na svém blogu.

Čína uvalila sankce na americkou společnost Micron:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz