Domácí

Na Přerovsku hořela skládka nebezpečného odpadu. Její uhašení trvalo 20 hodin

V Hradčanech na Přerovsku hořela skládka nebezpečného odpadu. Požár v obtížných podmínkách hasiči likvidovali 20 hodin. Zásah komplikoval hlavně toxický kouř v kombinaci se silným větrem.

K požáru skládky nebezpečného odpadu v Hradčanech na Přerovsku vyrazili hasiči v sobotu po poledni. Do boje s plameny se postupně zapojilo 16 hasičských jednotek, tedy asi 80 hasičů.

"Nasazeny jsou velkoobjemové cisterny i vrtulník s bambivakem. Využíváme dvě čerpací stanoviště k dopravě vody. Zasahujeme v dýchacích přístrojích," sdělila v sobotu odpoledne k zásahu mluvčí hasičů Olomouckého kraje Lucie Balážová.

Zásah byl podle Balážové velmi náročný, a to jak kvůli silnému větru, tak kvůli velké spotřebě dýchacích přístrojů. Plocha požáru byla zhruba 80x30 metrů a hořící materiál měl až 10 metrů na výšku. Hasiči ve snaze zvládnout požár nasadili také speciální hasicí pěnu.

Související obsah

Toxický kouř, který ze skládky stoupal, představoval riziko jak pro hasiče, tak pro obyvatele blízkých obcí. "Kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám byli informováni starostové obcí na jihozápad od skládky s doporučením, aby obyvatelé nyní nevětrali," informovala v sobotu mluvčí hasičů. Na místě dokonce zasahovala chemická laboratoř, která měřila koncentrace zplodin v ovzduší.

Likvidaci požáru hasiči oznámili až v neděli v poledne. "Požár jsme zlikvidovali, místo předali majiteli a nařídili dohled. Tímto děkujeme všem 16 jednotkám profesionálních i dobrovolných hasičů za bezvadnou spolupráci u velice náročného zásahu, který probíhal téměř 20 hodin," okomentovala zásah Balážová.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz