Domácí

Hromadná otrava v pražském hotelu. Pět lidí skončilo v nemocnici

Dvacet lidí se v úterý přiotrávilo v pražském hotelu v Bečvářově ulici, pět z nich skončilo v nemocnici. Na místě zasahovala policie, záchranáři i hygienici, kteří zjišťovali příčiny jejich zdravotních potíží. Z prvotních zjištění totiž zatím není jasné, jestli má hotel s otravou cokoliv společného.

K pražskému hotelu v Bečvářově ulici v úterý vyjížděly sanitky. Dvě desítky lidí se stěžovaly na zažívací potíže. Příznaky, které se u nich objevily, zahrnují především zvracení,  nevolnosti a kolapsové stavy. Všichni jsou cizinci. "Personál  stravovacího provozu hotelu žádné zdravotní potíže neudává," upřesnila Hygienická stanice hlavního města Prahy.

Většina otrávených si vyžadovala hospitalizaci. "Zatím nevíme, jestli má otrava něco společného s hotelovou stravou. Odvážet do nemocnice budeme pět lidí, šestého jsme ošetřili na místě," řekla mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

Související obsah

Kromě záchranářů se k hotelu sjeli také hygienici a policisté, kteří zjišťují, jak k hromadné otravě došlo. "Na závěry je příliš brzo. Nelze říct, kde a jak hosté hotelu k nesnázím přišli. Asistovali jsme společně s hygienikem poté, co si několik hotelových hostů stěžovalo na zdravotní obtíže," uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Hromadná otrava ve vietnamské restauraci. Desítky lidí nahlásily vážné zdravotní potíže:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz