Zahraničí

Ryanair zrušil stovky letů. Příčinou jsou stávky ve Francii

Ryanair zrušil stovky letů. Příčinou jsou stávky ve Francii
Ryanair | Zdroj: TV Nova

Letecký dopravce Ryanair zrušil v pondělí a v úterý napříč Evropou asi 400 letů. Společnost to dává do souvislosti se stávkou pracovníků letového provozu ve Francii.

"Je zcela neakceptovatelné, že Ursula von der Leyenová (předsedkyně Evropské komise, pozn. red.) ignoruje více než 1,1 milionu pasažérů, kteří jsou unavení a otrávení z letů zrušených na poslední chvíli kvůli stávce francouzských pracovníků letového provozu," uvedl Ryanair. Společnost požaduje po Evropské unii ochranu letů při stávkách a povinné oznámení rušení letů předem v pevně stanovených lhůtách.

Ryanair uvedl, že bylo nutné zrušit stovky letů, britský portál Daily Mail uvedl bližší číslo – 400. Na sociálních sítích se také množí stížnosti, kdy je například o celé hodiny odložený start letadla, v němž už sedí pasažéři. Jiní cestující uvízli ve Francii. 

Související obsah

​České republiky se rušení letů dotklo jenom minimálně. Z Letiště Václava Havla v Praze byl kvůli stávce za poslední dva dny zrušený jen jeden let na Mallorku.

Stávka Francouzů je reakcí na důchodovou reformu, kterou představil prezident Emmanuel Macron. Ta zahrnuje i zvýšení věku odchodu do penze z 62 na 64 let.

Podívejte se na reportáž TV Nova o stávce kvůli důchodové reformě ve Francii:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz