Zahraničí

Západ udělá cokoliv, aby Rusko vymazal z povrchu zemského, zní z Moskvy

Západ udělá cokoliv, aby Rusko vymazal z povrchu zemského, zní z Moskvy
Ruský prezident Vladimir Putin a Dmitrij Medveděv | Zdroj: Profimedia

Přestože to Kyjev od začátku týdne popírá, už i místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv tvrdí, že Ukrajinci zahájili protiofenzívu. Podle pravé ruky Vladimira Putina se pokusí za podpory Západu vymazat Rusko ze zemského povrchu. Odpovíme, vzkázal.

Podle Medveděva už nemohla Ukrajina s protiofenzívou otálet, protože na ni tlačí Západ. Ve středu to napsal na telegramu.

"Nepřítel už dlouho slibuje velkou protiofenzívu. A vypadá to, že už něco začalo. Není to překvapení, protože kyjevský režim nemá na výběr. Musí zaútočit. Je nutné zdůvodnit přijatou kořist a zbraně. Zklamání jejich majitelů může Zelenského a jeho partu stát nejen podporu, ale i samotný život," uvedl bývalý prezident Ruska a současný místopředseda bezpečnostní rady.

Související obsah

O začátku ukrajinského protiúderu mluví představitelé Moskvy od pondělí. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sice o víkendu oznámil, že je armáda "připravená to spustit", zatím se tak ale podle Kyjeva nestalo.

"Kyjevský režim má jediné východisko, pokračovat až do konce a poslat tisíce mobilizovaných na smrt. Ale neměli bychom nepřítele podceňovat. Západní svět, který ho podporuje, je připraven udělat cokoliv, aby naši zemi vymazal z povrchu zemského," tvrdí Medveděv.

Související obsah

"Teď jde hlavně o to se maximálně soustředit a slušně odpovědět. Naše armáda má významnou převahu v letectvu, obrněných silách a vysoce přesných zbraních. A samozřejmě v morální vyspělosti. Musíme zastavit nepřítele a pak zahájit ofenzívu. Naším dnešním cílem není pouze osvobodit naše země a chránit náš lid. Cílem je úplně svržení nacistického kyjevského režimu, který se v zemi usadil," uzavřel.

Nutnost "bránit se Západu" minulý týden zmínil i Vladimir Putin, připomněla agentura TASS. "Zajištění bezpečnosti Ruska je nejdůležitějším úkolem, zvlášť s přihlédnutím k úsilí nepřátel rozvířit situaci v naší zemi. Musíme udělat vše pro to, abychom jim v tom za každou cenu zabránili," prohlásil.

Zemřela Putinova údajná matka. Měl s ní vyrůstat v bídě (2. 6. 2023):

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz