Zahraničí

Umělecký svět v slzách: Šokující úmrtí známého umělce. Odešel příliš mladý

Umělecký svět v slzách: Šokující úmrtí známého umělce. Odešel příliš mladý
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Na obou březích Moravy v posledních týdnech umírá jedna osobnost kulturní scény za druhou. Smutná zpráva tentokrát přišla ze Slovenska a jedná se o mimořádně dramatický odchod. V pouhých 49 letech zemřel vizuální umělec Erik Binder.

O smrti významného výtvarného umělce jako první informoval slovenský Denník N. Příčina smrti je zatím neznámá, podle všeho měl ale Binder zemřít už dřív a jeho tělo se našlo až v pátek.

Binder nedávno zahájil velkou výstavu ve Slovenské národní galerii v Bratislavě, ve které návštěvníky provedl labyrintem svého vlastního života a tvorby. "Binderův program je mnohovrstvý a obsahuje práci se všemi médii od malby, grafiky, autonomní i deníkové kresby, instalace objektů až po video a intermediální performance," uvedla k ní galerie.

Související obsah

Narodil se v banskobystrické vesnici Hnúšť v roce 1974. Studovat ale odjel do Prahy na Akademii výtvarných umění, připomíná portál topky.sk.

Kariérně začal stoupat ke hvězdám po roce 2000, kdy měl desítky výstav na Slovensku, v Česku, Srbsku, Nizozemsku, Itálii, Rakousku, Maďarsku, Polsku, Francii, Švýcarsku, Německu i ve Spojených státech amerických.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz